Jameson koostöös Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivaliga HÕFF korraldab lühifilmide stsenaariumide konkursi eesmärgiga leida üks suurepärane käsikiri ning lavastada selle järgi film.

Produtsendist, stsenaristist ning režissöörist koosnev žürii ootab konkursitöid 14. augustiks. Konkursile laekunud stsenaariumide vahel valitakse septembri lõpuks viis finalisti, kes saavad auhinnaks rahvusvahelise tudengi- ja lühifilmide festivali Sleepwalkers pääsmed. Konkursi võitja saab Jamesonilt 
3000 euro suuruse auhinnaraha filmi linastamiseks. Filmi valmimise tähtaeg on 1. aprill 2015 ning võidufilmi näidatakse 2015. aasta Haapsalu Õudus- ja Fantaasiafilmide Festivalil.

“Kutsume üles konkursil osalema kõiki tulevasi stsenariste ja filmitegijaid, kes on siiani kogunud oma kirjutisi lauasahtlisse ja neid, kes on ammu oma filmi tegemisest unistanud. See on teie võimalus!” julgustas andekaid stsenariste HÕFFi peakorraldaja Maria Reinup. Tema sõnul võivad konkursist osa võtta kõik huvilised: nii professionaalid kui ka tulevased filmitegijad.

Jameson viski tootejuhi Eveli Looritsa sõnul on maailmas sarnaseid konkursse varemgi korraldatud. “Heaks näiteks on rahvusvaheline lühifilmide võistlus Jameson First Shot, kus näitlejatena on osalenud näiteks Kevin Spacey ja Willem Dafoe ning mille eesmärgiks on uute talentide avastamine.

Või Jameson Empire Done in 60 Seconds projekt, mille käigus igaühel on võimalus üks tuntud film taaslavastada, kasutades selleks mitte rohkem kui 60 sekundit. Samuti toetab Jameson filmifestivale mitmel pool maailmas, tuntuimad neist on  Jameson Empire Awards Suurbritannias ja Jameson Dublin International Film Festival Iirimaal,“ ütles Eveli Loorits.

Võitja kuulutatakse välja 2014. aasta oktoobris. Kõik võistluses osalejad peavad olema täisealised. Iga osalev filmitegija peab saatma oma filmi originaalstsenaariumi, mis on maksimaalselt 15 lehekülge pikk. Filmi pikkus peab olema vähemalt 15 minutit. Tegemist peab olema žanrifilmiga – õudus, fantaasia või ulme. Film võib olla ka animatsioon. Käsikirju oodatakse aadressile script@hoff.ee.