21. veebruaril kell 18 ootame taas kõiki Eesti Loodusmuuseumisse öökulli akadeemiasse, kus sel korral on külas sünoptik Ele Pedassaar ning teemaks ohtlikud ilmanähtused Eestis.

Sellekordsel loodusõhtul uurime, millised on Eesti ohtlikud ilmanähtused ning kui ohtlikuks võib Eesti ilm minna. Lisaks räägime ka sellest, millised on tormihoiatuste kriteeriumid ning mille alusel neid määratakse.

Öökulli akadeemia toimub loodusmuuseumi trepigaleriis avatud Riigi Ilmateenistuse 100. juubeliaastale pühendatud näituse „100 aastat Eesti  ilma(teenistust)“ raames. Eesti ilmateenistuse ajaloost ja arengust rääkivale väljapanekule on kokku kogutud põnevad pildid möödunud aja ilmavaatlustest ja -ennustusseadmetest, väljakutest ja legendaarsematest meteoroloogidest ning uudistada saab säravamaid Eesti ilmarekordeid.

Öökulli akadeemias osalemiseks ei ole vajalik eelnev registreerimine, osaleda saab muuseumipiletiga (õpilasele ja pensionärile 3€, täispilet 6€). Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas, aadressil Lai 29a.

Märgi ennast loodusõhtul osalejaks ka Facebookis ning kutsu sõbrad ka kaasa!