Teisel jõulupühal, 26. detsembri keskpäeval toimub esimene üle-eestiline jõulumatk, millega pannakse punkt kogu aasta väldanud EV100 juubelimatkade sarjale. Matkal osalemine on tasuta ja eelregistreerimisega.

„EV100 juubelimatkade sari on viinud tänavu kümned tuhanded inimesed Eesti looduse mitmekesisusest osa saama. Esimene üle-eestiline jõulumatk on hea viis jõulurõõmu pere või sõpruskonna seltsis pikemalt nautida ja pärast jõululauas istumist ennast veidikene liigutada,“ ütles EV100 programmijuht Maarja-Liisa Soe. „Jõulumatkaga saab matkasari ka pidulikult punkti.“

Eesti Matkaliidu presidendi Ingrid Kuligina sõnul toimub üle-eestilise jõulumatka raames Eesti kõikide maakondade peale kokku üle poolesaja matka. „Jõulumatkade seast leiab igaüks endale sobiva. Enamasti on tegemist matkajuhi eestvedamisel toimuva jalgsi- või räätsamatkaga, samas toimuvad ka mitmed matkad maasturitel, kanuudel ja elektriratastel,“ ütles Kuligina.

Esimesel üle-eestilisel jõulumatkal osalemine on tasuta ning matk kestab 1-2 tundi. Matkal osalemiseks tuleb end eelnevalt registreerida.

Tutvu kõigi EV100 jõulumatkadega.