See lugu juhtus paar aastat tagasi, ühel juunikuu päeval. Mul oli vaba vahetus ja käisin turul. Bussiga koju sõitmise ajal hakkas aga vihma sadama. Tuli ikka korralik äikesevihm koos paugutamise ja välgutamisega. Sadu oli pikk ja põhjalik. Tundus, et padukas ei tahagi kuidagi lõppeda. Seisin varakult enne oma peatuse tulekut bussi ukse juures, et kohe katuse alla vihma eest varjule saada.

Vaatasin õue ja hoidsin käepuust kinni. Järsku ilmus mu silmade kõrgusele selle sama käepuu külge suur must käsi. Vaatasin seda kätt ja siis automaatselt ka selja taha. Seal seisis tõeliselt suur ja pikk must mees nagu öö ning naeratas mulle oma valgete hammastega. Kohkusin päris ära. Miks peab üks võhivõõras must mees mulle naeratama? Ju ma siis nii hirmunud pilgul olin teda vaadanud, et see ajas ta naerma.

Rohkem polnud mul aega mõelda. Uksed avanesid ja ma tormasin läbi vihma peatuse putkasse varju ning minu järgi tuli ka see sama must mees. Kui ma ringi pöörasin, nägin tema mustadel lokkidel helkimas lumehelbeid. Mõelda vaid: lumehelbed, nüüd, suvel ja juunis!!! Meiesuguste, heledate põhjamaalaste pealt poleks need helbed väljagi paistnud. Olin selles kindel.

Siis tegi see mees suu lahti ja ütles ainult ühe sõna: “Snow!”, näidates ise näpuga mulle pähe. Olin ilmselt ka ise lumine. Säh sulle siis, et lumi ei paista välja. Tahtsin millegipärast sealt kähku minema saada. Võtsin kotist vihmavarju ja lahkusin oma teed. Ise mõtlesin muiates, et sellised hirmud ja selline juunikuu lumi siis sel aastal. Vähe sellest, et vihm koos müristamise ja välguga, isegi lumi oli. Ikka täiskomplekt korraga! Vürtsiks selle kõige juurde veel hirmutatakse mind mustade meestega.

Viimane mõte ajas mind isegi turtsuma oma ette. Ma pole mingi rassist ja kellegi nahavärv ei mängi mingit rolli tavaliselt. Ka nemad on samasugused inimesed. Aga ilmselt oli see kõik minu jaoks liiga ootamatu. Võib-olla kartsin ma edasist suhtlust, et jään jänni oma viletsa inglise keelega. Praegu tagantjärgi tundub see kõik mulle naljakas ja ajab endiselt naerma. Jah, ka nii võib vahest juhtuda.


Loe Bioneerist Pille blogi "Pillevna püüab päeva"!

Saa Pillega tuttavaks!