Lennart Meri on öelnud „Erilise aardena säilitan ma enda jaoks Raplat. Ma pole seal kunagi käinud ega lähegi.”

Kutsume Sind 11.10 sügismatkale Raplamaal. Kõnnumaa maastikukaitseala on Raplamaa avastamistvääriv aare. Siin on sood ja rabajärved, mandrijää servamoodustised, linnamäed ja hiiemägi. Samuti võib siinses puhtas ja puutumatus looduses kohata selliseid haruldasi ja inimpelglikke looma-ja linnuliike nagu metsis, kaljukotkas ja ilves.

Teekond algab Tarsi talust, matkajuhiks on taluperemees Illar Olesk. Kõnnime mööda kunagist raba servamoodustist, mis meenutab ühele ruutkilomeetrile  kokku surutud väikest Võrumaa mudelit ja mida nüüd kutsutakse Keava mägedeks. Käime ära nii Võnnu- kui Linnamäel. Võnnumäge loetakse viikingiaja üheks suuremaks  asustuskeskuseks Baltikumis. Lisaks loe http://www.arheo.ut.ee/keava/map.htm

Keava Linnamäge( Päikesekäsi) mainiti vene kroonikates juba 1054.aastal. 2003.aasta suvel leiti sealt omamoodi kasetohust sillutis, mis on arheoloogide hinnangul rajatud  5.aastatuhandel  e.m.a. Lähemalt loe: http://www.arheo.ut.ee/keava/leiud.htm.

Teeme tiiru Keava rabas, kus laudtee viib vaatetornini, mille tipust avaneb maaliline vaade tervele ümbruskonnale.

Pärast mägede ja rabade vallutamist suundume tagasi Tarsi tallu, kus kohalik pererahvas pakub matkajatele kehakinnitust. Tarsi talu firmaroaks on „Tarsi supp“, mis on tummine ja sobib rabas ja metsas rassinud matkajale imehästi. Sooja annab taimetee.

Loe ürituse kohta lisa: www.matkaeestis.ee.