21.-23. augustil toimuv ökofestival „Rohelisem elu" kutsub rohemeelseid ja rohenäppe sel aastal loodusretkedele Põlvamaa metsadesse, osa saama kaunite koduaedade lummusest ning osalema erinevates töötubades. Ökofestivali eesmärgiks on tutvustada keskkonda säästvaid tegutsemisviise ning Põlvamaa puhast loodust ja traditsioonilist elulaadi.

Festivalile eelnevalt toimub 19. augustil Põlvamaa ettevõtete avatud uste päev. Kõigil huvilistel on võimalik oma silmaga näha maakonna ettevõtete tooteid ja tootmisprotsesse, tutvuda ajalooga ja külastada firmakauplusi. Lisaks toimuvad mitmetes toiduettevõtetes toodete degusteerimised. Kõigi külastajate vahel loositakse 23. augustil Karilatsis toimuval Ökofestivali perepäeval välja Põlvamaa ettevõtete toodangut sisaldav kinkekorv.

Ökofestivali programmis on kümmekond erinevat töötuba ja retke - näiteks saab Piusal õppida liivavärvide ja Pokumaal looduslikest vahenditest pesu- ning värvainete valmistamist, Kopli taluköögis teha aga nahale pai looduskosmeetika õpitoas.

Loodushuvilisi kutsume retkedele Sipelgariiki ning looduse pühapaikadesse Taevaskodadesse, Piusale Nahkhiireööle, Kiidjärvele on oodatud kõik linnuhuvilised ning iluaianduse huvilisi võtavad oma liigirikkuses vastu kaks Põlvamaa kaunist koduaeda. 

Kes soovib ennast proovile panna, saab osaleda ellujäämisõppe 24-tunnisel kursusel Meenikunno maastikukaitsealal, kus õpitakse erinevaid viise looduses viibimiseks ilma keskkonda kahjustamata.

Reede õhtul toimub Viia-Jaani talus tuleriitus, kus saab osa erinevatest arendavatest ja tasakaalustavatest praktikatest. Pühapäeval saab Hundiallikal Saviravipäeval tutvuda savi-, muda-, turba- ning kaaniravi tervendavate omadustega.

Laupäeval kutsub Mooste mõis külastajaid pärimuspäevale. Toimuvad kontserdid ja Taaskasutuskoja kirbuturg. Neitsijärve Loovusait ootab lõkkeloengule kaasa mõtlema kodu ja kooli ning keskkonnahariduse teemal.  

Ökofestivali ajal tasub oma sammud seada kindlasti ka Maanteemuuseumi, et saada osa eriprogrammist Roheline Tee.

Pühapäeval, 23. augustil on kõik oodatud perepäevale, mis toimub traditsiooniliselt Põlva Talurahvamuuseumis Karilatsis, kus kaubeldakse kohaliku toidukraami, taimede ja käsitööga. Toimub laste looduskool, saab õppida valmistama jäätist ja võid ning saada osa põhjamaisest väestavast teerituaalist.

Perepäeval osalemine on külastajatele tasuta!

Põlvamaa Ökofestivali korraldab SA Põlvamaa Arenduskeskus. Festivali rahastavad Keskkonnainvesteeringute Keskus, Põlva maavalitsus ja Põlvamaa Omavalitsuste Liit. Festivali Perepäeva toetab Põlvamaa Partnerluskogu.