Tallinna kalmistuid haldav ja hooldav linnaettevõte Kadrioru Park võtab alates uuest aastast kasutusele elektrilised hooldusmasinad, mis sobivad paremini kalmistutingimustesse.

Abilinnapea sõnul juhinduti elektriliste masinate rentimisel linna keskkonnaeesmärkidest, kuid võeti arvesse nende peamist kasutuskohta. „Viie uue hooldusauto lisandumine meie tehnikaparki on küll väike, kuid see-eest oluline panus Tallinna kliimaeesmärkide täitmisesse - aina rohkem kasutame linnas elektrilist hooldustehnikat. Kalmistud on koht, kus toimuvad hooldus- ja koristustööd peavad olema delikaatsed ning külastajaid minimaalselt häirima ning elektrilised hooldusautod sobivad selleks valatult,“ rääkis Svet.

Keskkonnasõbralikke Addaxi elektrilisi kallursõidukeid hakatakse kasutama erinevatel heakorratöödel kalmistute hooldamisel. Kadrioru Park haldab Siselinna, Rahumäe, Hiiu-Rahu, Pirita, Liiva, Pärnamäe ja Metsakalmistut. Neli masinat hakkab teenindama kalmistuid ning üks leiab kasutust Kadrioru pargis.

Sõidukid tarninud Puhastusimport OÜ tegevjuht Martin Lill märkis, et Addaxil on kogemused Põhjamaades ning ka talvistes tingimustes ei teki sõiduki ega selle akuga probleeme.

„Tegemist on kompaktse, kitsa ja vaikse raamveokiga, mis on kasutajale mugav ja sobib kalmistute kitsastes oludes manööverdamiseks. Kadrioru Pargi hange on eeskujuks teistele omavalitsustele, kes kaaluvad samuti hooldustööde parendamist võttes arvesse töötajate, elanike ja keskkonna heaolu," selgitas Lill.

Rendileping hooldusmasinate kasutamiseks on sõlmitud viieks aastaks. Vastavalt lepingule tuleb viie sõiduki rentimise ja korralise hoolduse eest 60 kuu jooksul tasuda kokku 124 975 eurot (+ käibemaks), millele lisandub veel varakindlustus.