Päästeameti, kaitsepolitsei ja prokuratuuri poolt märtsi alguses välja kuulutatud kampaania "Teata lõhkematerjalist!" algas edukalt ning juba avapäeval loovutasid inimesed hulga laskemoona, kirjutab BNS.

Päästeameti korrapidaja teatel on inimesed loovutanud 14 kapseldetonaatorit, 83 padrunit ja 220-grammise inertse õppelaengu.

Kolmandat aastat korraldatava ja tänavu 14. märtsini kestva kampaania eesmärgiks on anda inimestele võimalus vabaneda lõhkeainest karistust kartmata. Teadetele reageerivad päästeameti demineerijad. Päästeameti pressiesindaja rõhutas, et mingil juhul ei tohi lõhkematerjali ise transportida.

Eelmisel aastal hukkus plahvatuste tagajärjel kaks ning vigastada sai seitse inimest. Viimasel kolmel aastal on demineerijad teinud kahjutuks rohkem kui 13 500 erinevat lõhkekeha.

Päästeameti demineerimiskeskuse juhataja Arno Pugoneni sõnul näitab viimaste aastate statistika lahingumoona leidude suurt kasvu."Kolm viimast aastat on likvideeritud lahingumoona poolest olnud rekordilised viimase kümne aasta jooksul," märkis Pugonen.

Möödunud aastal said demineerijad kampaania raames kokku 30 väljakutset, inimestelt saadi kätte lõhkeainet, detonaatoreid, detoneerivat nööri, lõhkepakette, pürotehnilisi laenguid ning napalmi.