Tartu linnavalitsuse sotsiaal- ja tervishoiuosakond korraldab tänavu juba üheteistkümnendat korda kampaaniat "Jalgsi tervise nimel", mis  kestab 27. veebruarist 27. maini. Huvilisi oodatakse registreeruma kuni 15. veebruarini.

"Kampaanias saavad osaleda kokku 50 inimest vanuserühmast 40-65 eluaastat, 25 meest ja 25 naist. Eelistame neid, kes varem pole selles kampaanias osalenud. Kampaania eesmärgiks on aktiveerida töötavaid keskealisi inimesi senisest rohkem jalgsi kõndima, ikka omaenda tervise nimel. Iga osaleja saab sammulugeja, et oma  igapäevased sammud registreerida," rääkis kampaania korraldaja sotsiaal- ja tervishoiusaokonna juhataja Sirje Kree.

"Jalgsi tervise nimel 2017" kampaaniaga liituda soovijad peavad täitma elektroonilise registreerimisvormi aadressil ning sotsiaal- ja tervishoiuosakond teatab, kas soovija on osalejaks registreeritud. Registreerumine kestab 15. veebruarini. Hiljemalt 17. veebruariks saavad osalejad kampaania kohta juba täpsemat teavet.

"Eelmisel aastal osales jalgsikäimist propageerivas kampaanias 7 meest ja 43 naist, osalejate keskmine vanus oli 50 aastat. 3-kuulise kampaania jooksul kõnniti kokku 38 901 755 sammu, mis teeb päevas keskmiselt 10 743 sammu. Osalenutele tehti kehakoostise uuring nii kampaania alguses kui ka lõpus. Keskmiselt kaotati kolmekuulise kõndimisega 1 kg kehakaalu, vähenes keha rasvasisaldus ja kehamassiindeks," lisas Sirje Kree.