Imekaunite kleitide poolest tuntud rõivabränd Mia&Leela, mis varem kandis nime Bless This Mess, ei poolda karusnaha kasutamist moetööstuses ja liitus karusnahavaba programmiga “Fur Free Retailer”, mida Eestis haldab MTÜ Loomus.

Rõivabrändi loojad ja disainerid Miia Marie Kotkas ning Leela Leer rääkisid Loomusele, et karusnahavaba programmiga liitumine on nende jaoks võimalus võimendada ja aidata kaasa liikumisele, et moe pärast ei peaks keegi teine kannatama.

“Mia&Leelas usume, et nii, nagu inimestes on sisemine ja väline ilu, nii võiks olla see ka toodetes, sest ei ole tähtis, kui ilus üks toode väljast võib tunduda, kui selle tootmisprotsessi käigus kasutatakse ära inimesi, loomi ja looduskeskkonda,” sõnas Miia Marie.

Rõivabrändi loojad peavad tähtsaks ka materjali päritolu – kangad peavad olema toodetud eetilistes vabrikutest ning võimalikult keskkonnasõbralikud. “Lisaks anname oma moepesas tekkinud kangajääkidele uue võimaluse, kas meie enda korraldatavates õpitubades või koostöö raames erinevate organisatsioonide ja disaineritega,” lausus Leela.

Mia&Leela Telliskivi Loomelinnakus asuvast poest leiab põnevate mustritega kleite ja seelikuid, armsate printidega T-särke, naiselikke pusasid, moekaid mantleid ja palju muudki.

Programmiga “Fur Free Retailer” liitunud disainerid, moemajad, rõivaketid ja kauplused ei tooda ega müü ehtsast karusnahast tooteid. Eestis on programmiga ühinenud mitmed tuntud tegijad nagu Sokisahtel, Tanel Veenre, Reet Aus, Perit Muuga, astri.ee, Kelpman Textile ja paljud teised.