Täna hommikul leiti karvasjalg-kakk Tallinnast Heina tänavalt. Kakul on tugeva põrutuse tunnused, ilmselt siis kokkupõrgest kas seina või klaasiga.

  • Loomakaitse
  • 17. märts 2019
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Eelmisel aastal leiti Tallinnast Balti jaama lähedalt, AS Eesti Raudtee klaashoone kõrvalt samuti karvasjalg-kakk, kellel olid samuti põrutuse tunnused.

Tasub tähelepanelik olla, kakud tulevad praegu rändelt. Linn meelitab neid, sest siit saab kergemini toitu, linnas on hiiri ja rotte.

Samas on linnas tehisobjektid, mis kujutavad endast suurt ohtu kokkupõrkeks. Eriti ohtlikud on suured klaaspinnad! Põrutuse saanud ja maas kössitaval kakul on tänaval oht eelkõige vabalt hulkuvate kasside, vabalt joosta lastavate koerte ja liikluse tõttu!  Samuti on kakkudele suureks ohuks rotimürgi kasutamine, sest mürgitatud rotti süües sureb lind piinarikkasse surma. Loe, kuidas tõrjuda närilisi ilma neid mürgitamata siit.

Metsloomadega toimunud õnnetustest teavita keskkonnainspektsiooni infotelefoni 1313 ja helista Metsloomaühingu abitelefonile 5632 2200. Soovitav on see salvestada oma telefoni kontaktidesse, sest iialgi ei tea, kuna hädasse sattunud metslooma leiad.

Metsloomaühing tänab Marjut, kes kakku märkas ning kiire reageerimise eest varasel pühapäevahommikul tänab Metsloomaühing vabatahtlikke -  Angela Valusheva Merilin Laud ja Virge Võsujalg!
Loodame parimat!