Võrreldes aasta algusega on gluteenivabade toiduainete müük Rimi kauplustes kasvanud ligi 65%. Sel kevadel laiendas Rimi tarbijate soovidele vastu tulles koostöös tervisenõustajaga kaupluste gluteenivabade toiduainete valikut enam kui poole võrra. 

Rimi järgib gluteenivabade toitude osas Euroopa trende

Rimi turundus- ja kommunikatsioonijuhi Andrija Lilleoja sõnul on gluteenivabade toodete ostmise kasvu põhjuseks üldine teadlikkuse kasv  toidutalumatuse teemal ning inimeste soov oma tervise eest hoolt kanda.

„Lähiaastatel võib oodata gluteenivabade toiduainete ja teiste tervisetoodete nõudluse tõusu,“ ütles Lilleoja. Ta lisas selline trend on levinud mitmel pool Euroopas, mida kinnitab ka Rimi emaettevõtte ICA kaupluste tervisetoodete sortimendi osakaalu kasv Rootsis.

Kõige rohkem ostetakse tervisetoodetest gluteenivaba jahu, mitmeviljasaia ja ciabatta’sid. 

Vabast tahtest gluteenivabale toidule

Eesti Tsöliaakia Seltsi juhatuse liikme Riin Jõgi sõnul pole gluteenivabade toodete valik Eesti poodides olnud kunagi nii lai kui praegu. Ka maaletoojad kinnitavad, et varasemate aastatega võrreldes on tarbimine kordi suurenenud.

"Osa neist tarbijatest moodustavad loomulikult tsöliaakiahaiged, kuid palju on ka neid, kes on hakanud ise gluteenivaba dieeti pidama, sest gluteeni kahjulikkusest räägitakse pidevalt," selgitas Jõgi gluteenivabade toodete kasvava populaarsuse tagamaid.

Ta lisas, et Eestis on tsöliaakiahaigeid umbes 2%, kuid kui suur see protsent tegelikkuses olla võib, ei oska keegi öelda, sest tegemist on aladiagnoositud haigusega.