4. mail kell 18.00 räägivad Tallinnas Kuku klubis Teeme Ära eestvedaja Rainer Nõlvak ja ökotsiidi rahvusvaheliseks kuriteoks kuulutamise eestvõitleja Polly Higgins, kuidas peatada maailma paljudes piirkondades toimuv suuremahuline elukeskkonna hävitamine.

Rainer Nõlvak:"Arvasin, et ökotsiid ehk kuritegelik laiaulatuslik ökosüsteemide hävitamine on juba aastaid tagasi seadusevastaseks kuulutatud. Tuleb välja, et pole! Muudame selle olukorra minevikuks."

Teeme Ära ja Lõpetame ökotsiidi kampaaniaid ühendab soov puhta ja elamisväärse keskkonna järele. Teeme Ära on muutunud üleilmseks maailmakoristuseks, aga mida näiteks teha riikides, kus saastamine on igati legaalne? Siin saavad ökotsiidi kriminaliseerimise ja Teeme Ära ideed kokku – kas kodanikualgatused võivad ka muuta süsteemi ennast, milles riigid ja ettevõtted, ning ka kodanikud ise toimetavad?

Kui viga on süsteemis, kas ökotsiidi keelustamine võib aidata seda muuta? Mis paneks saastavaid suurettevõtteid oma tegutsemissuundi muutma? Millised on need sammud, mis aitaks meil liikuda tervema planeedi poole?

Polly Higgins on Briti advokaat, kirjanik ja visionäär, kes juhib rahvusvahelist kampaaniat, mille eesmärk on anda ökotsiidile staatus viienda rahvusvahelise rahuvastase kuriteona, mis sisuliselt tähenab keskkonnakuritegude asetamist samasse raskusastmesse sõjakuritegudega.

Rainer Nõlvak on Teeme Ära liikumise algataja ja eestvedaja. 4. mai vestlusõhtu toimub inglise keeles. Ürituse info facebookis: https://www.facebook.com/events/499291186790985/?notif_t=plan_user_joined

Info kampaania kohta: http://www.endecocide.eu