Kui sa oled 16–19aastane ja sulle läheb korda, mis Eestis toimub. Ometi sa tead, et Eesti pole maailma naba, ja nii huvitab sind ka see, kuidas meil Euroopas läheb.

Euroopa Parlamendi valimised on ukse ees ja eestimaalaste toetus Euroopa Liitu kuulumisele pole olnud eales nii kõrge. Samas tuleb rääkida Brexitist ja kliimasoojenemisest ning Euroopa ühtsus pannakse üha rohkem proovile. Selle valguses tuleb küsida, kuidas hoida väärtuseid, mis meid ühendavad, ning kuidas saaksid poliitikud EL-is toimuvat ja seal vastu võetavaid otsuseid oma inimestele paremini selgitada. Ja kus asud selles võrrandis sina, just seda tahamegi kuulda.

See võib olla #ilukõne või #elukõne või hoopiski #murekõne paberil või videos, luule- või räpivormis. Tehke seda kambakesi või kirjuta südamelt ära üksinda. Peaasi, et saad videos hakkama kuni kolme minutiga või paned kõne kirja kuni 3000 tähemärgiga ja eesti keeles.

Saada oma kõne 29. märtsiks kirjutaEestile@vpk.ee või lae oma video üles ja saada link samal aadressil ning lisa juurde muu oluline: nimi, kool, vanus, aadress ja telefoninumber. Kõne saatmisega kinnitad, et oled kõne autor ja annad oma nõusoleku oma nime avaldamiseks ja kõne kasutamiseks.

Võitja saab oma kõne ette kanda 9. mail toimuval Euroopa päeval, kus kõneleb ka Eesti vabariigi President. Konkursist lähemalt loe siit. Tähtaeg juba 29. märtsil.