Hetkel on käimas lindude ränne ning viimase nädala jooksul on Eesti Metsloomaühing saanud häirivalt palju teateid massiliselt akendesse lennanud lindudest. Eriti ohtlikuks on osutunud kaupluste suured klaaspinnad.

Viimaste päevade jooksul on Eesti Metsloomaühing saanud teateid kolmest kohast, kus korraga on aknasse lennanud 6, 12 ja rohkem kui 20 pöialpoissi! Ja sarnaseid teateid aina lisandub… Enamik linde on pärast kokkupõrget hukkunud, vaid mõned üksikud on toibunud ning ära lennanud. 

Need ei ole kahjuks ainsad kohad, mis jäävad lindude rändeteele oma klaaspindadega ette. Nii mõnedki teised hooned on samasugused “linnumagnetid”. Selliste majade juures jalutades saab olla kindel, et iga päev võib maast leida vähemalt ühe hukka saanud 

Meil on palve kõikidele firmadele, kellel on suured klaasist pinnad – palun tehke need lindudele nähtavaks!

Oma jälgijatelt palume samuti aktiivset märkamist ning reageerimist – kui teate mõnda sellist ohtlikku hoonet, võtke nende firmade juhtkondade ja töötajatega ühendust või paluge seda teha meil.
Selleks, et vältida lindude kokkupõrkeid akendega:

  • tõmba akna ette kardin
  • tee klaaspinnad lindude jaoks nähtavaks, kleepides akendele paberist märgistused (võimalikult tihedalt) või riputades aknale dekoratsioone.
  • kustuta pimedal ajal ebavajalikud tuled (tehisvalgus ajab linnud segadusse, paljud linnud rändavad ka öösel, seega on tehisvalgus akna taga neile eriti ohtlik)

Kui näed suurte akende all maha kukkunud lindu, siis veel elus olev lind korja korja üles, aseta õhuaukudega karpi ning võta meiega ühendust. Ta vajab rahu ja vaikust. 
Samuti tuleks õnnetust linnust teada anda asutusele, mille akna alt linnu leidsid ning juhendada firma esindajat aknaid nähtavaks muutma.