Algselt laste jõuluetendusena välja tulnud, ent nüüd ümberkohandatud ja „Sandi õnnistuseks“ ristitud lavatükk järgib Tartu Üliõpilasteatri varasema lavastuse „Põhjanaela paine“ esteetilist ja mängulist keelt – näitlejate verbaliseeritud kõne on viidud miinimumini või üldse kärbitud ning loo sisu üritatakse edasi anda pillide, žestide, kujundite ja füüsiliste tegevustega.

Etenduse alustekstiks on võetud M. J. Eiseni kogutud eesti rahva muinasjutud teosest „Eesti imede ilmast“.  Kui etenduse esialgne versioon keskendus pigem lugudes avalduvale „imede ilmale“, siis seekord läheneme materjalile natuke teise nurga alt, lähtudes pigem sõnapaarist „sandi õnnistus“ – uurides, millise tähenduse või kahetähenduslikkuse see muinasjuttudele taolise nurga alt annab.

Lavastus pälvis tänavusel Viljandi Tudengite teatripäevade festivalil publiku lemmiku tiitli.

Lavastaja: Enor Niinemägi

Assistent: Peeter Piiri

Kunstnik: Kudrun Vungi

Helikujundus: trupitöö

Valguskujundus: Taavi Toom, Enor Niinemägi

Laval: Kristi Luha, Kristjan Tammi, Karolina Tiigimäe või Mira Gaydarova, Annabel Berg, Peeter Piiri, Enor Niinemägi, Mart Alaru (orkestris).

Etendused toimuvad Tartu Üliõpilasmajas (Kalevi 24, Tartu)

28. ja 29. septembril ja 20. ja 21. oktoobril kell 19.00

Pilet 5/7 €, perepilet (2 täiskasvanut+2 last) 17 €

Tartu Üliõpilasteatrist

Tartu Üliõpilasteater (TÜT) on Kalev Kudu initsiatiivil 1999. aastal kunagise Tartu Ülikooli tudengite draamastuudio põhjal loodud väiketeater. See koosneb igaastaste vastuvõtukatsetega truppi lisanduvatest tudengitest, vanematest liikmetest ning vilistlastest, kes koos noorte näitlejatega laval üles astuvad ja korraldavad ka stuudiotööd.

TÜT toob aastas välja keskmiselt kaks-kolm uuslavastust, osaleb välisfestivalidel ja korraldab suvekoole, kus õpitubasid viivad läbi professionaalsed  õppejõud. TÜT on lavastanud seni eesti teatrivaatajale pea tundmatuid autoreid – näiteks Sarah Kane, Daniil Harms, Aleksandr Vvedenski, Frank Wedekind, Pavel Prjažko. Samuti on TÜT lavastanud siinsete autorite nagu J.M.R. Lenz, Jüri Ehlvest ja Mehis Heinsaare teoseid.


TÜT on 19. hooaja kestel lavale toonud üle 40 lavastuse ning  enam kui 30 teatri endist liiget töötab praegu professionaalses teatris või õpib lavakunstikoolides.