Lumehelbed langevad ja südamed sulavad, kui paradiislik veelaine viib juhuslikult kokku vaikse Vahuri ja ilusa Heleni – selline Kagu-Eesti pinnasest juured saanud jutt kasvas sealsamas ka raamatuks.

Raamatu trükkimine sai teostatud kohalikult ja loodussõbralikult. Kaante materjaliks on Räpina paberivabriku taaskasutuspaber ja trükkijaks Võru trükikoda Täht. Raamatu kirjastamise eeskujuks on rahuliku toidu (slow food) ja rahuliku disaini liikumine, mis väärtustab kohalikkust ja rõõmu. Kui tõmmata Kagu-Eestisse 20 km raadiusega ring, siis mahub selle sisse raamatu tegevus- ja kirjutamiskoht, trükkimiskoht ja kaanepaberi päritolugi.

Mis jutus edasi sai? Peategelane Vahur proovib võimatuna tunduvat, on asjaosalisi, kes proovivad, ikka heast tahtest ajendatuna, võimalikuna tunduvat. Keegi tahab armastada ja armsamale kooki küpsetada, maksku mis maksab, teine lubaks armastusel haprana saabuda vaid tingimusel, et see on õige. Tekib hulk küsimusi selle kohta, mis siis ikka on õige ja õiglane. Aile Alavee 2012 varasem ilmunud romaan "Luule, ametnik" sai Tänapäeva romaanivõistlusel 3. koha.

Aile Alavee „Viimnepäev veeparadiisis“ Kirjastas Heleilm OÜ, trükkis Võru Täht, ISBN 9789949380848