Hispaania Granada Ülikooli ja Zaidini Teadusagentuuri teadlased on avastanud, et antioksüdantide sisaldus kohvilehtedes on väga suur - kuni 500 korda kõrgem kui C-vitamiinis.

Kohvitööstus on üks olulisi maailmamajanduse harusid. Igal aastal toodetakse üle 2000 tonni erinevaid kohviprodukte, mis sisaldavad palju tervisele kasulikke kiudaineid ja fenoolühendeid. 

Siiski ei kasutata ära kogu kohvitaime ja ülejäägid visatakse ära. Nüüd on uus uuring keskendunud sellele, kuidas ära kasutada kohvitaime eri komponente. Saamaks teada kohvitaime eri osade inimese seedimisele kasulikke omadusi uuritakse inimese seedimist simuleerivas "in vitro" katses kohvilehtede ühendeid, kohvi melanoide (kohvile värvi andvad ühendid) ja kohvioa tuuma kattev epidermi kihti.

Samuti uuritakse nende antimikroobseid ja antioksüdantseid omadusi - tahetakse teada saada, kas need ühendid suudavad tõkestada inimese organismis seedimisele halvasti mõjuvate bakterite nagu Staphiloccocus aureus o Escherichia coli levikut ja kas nad on võimelised vähendama vabasid radikaale, mis muuhulgas põhjustavad vananemist ja haigusi nagu diabeet ja Alzeimer. Uuringu tulemusi saab rakendada kohvitööstuses. 

Uuringust selgub, et nii kohvilehed kui ka kohvoa tuuma kattev epidermi kiht on kasulikud inimese seedimisele, melanoididel on aga antimikroobne toime. Nii kohvilehtedel, melanoididel kui ka kohvoa tuuma kattval epidermi kihil on antioksüdantsed omadused. Uuringust selgub ka, et kõrgemat antimikroobset ja antioksüdantset toimet täheldatakse just kohviubadel, millele röstimisprotsessis on lisatud suhkrut.