TÜ loodusmuuseum ja botaanikaaed kutsub sügisesel koolivaheajal lapsi lõbusatele ja hariduslikele looduspäevadele. Looduspäevad toimuvad 21. oktoobril TÜ botaanikaaias ja 22. oktoobril TÜ loodusmuuseumis.

 TÜ botaanikaaia koolivaheaja looduspäeval, 21. oktoobril saavad lapsed botaanikaaia kasvuhoonetes tutvuda troopiliste taimedega. Samuti uudistame ringi sügiseses aias ning saame teada, miks muudavad puud oma lehed sügisel värviliseks. Värvilistest puulehtedest aga meisterdame leheloomi. Looduspäeva juhendavad Margit Hirv ja Kristine Fenske.

Koolivaheaja looduspäev toimub 21. oktoobril kell 11-14 TÜ botaanikaaia (Lai 38) õppeklassis, kasvuhoonetes ja aias.  Osalema on oodatud 7-14aastased lapsed. Vajalik on eelnev registreerimine telefonil 737 6180 või aadressil botaed@ut.ee.

Osalustasu lapse kohta on 6 eurot. Kogunemine ja osalustasu maksmine toimub samal päeval alates kella 10.30 botaanikaaia kassas.

***

TÜ loodusmuuseumi koolivaheaja looduspäeval, 22. oktoobril saavad lapsed osaleda kahes põnevas õpitoas. Esimeses töötoas uurivad lapsed elustikku sügisese looduse elurikkust (samblaid, samblikke, puid jm) ja teevad avastusretke loodusmuuseumis. Kaasa saavad lapsed enda tehtud samblaraamatu. Teises töötoas uuritakse kerakalasid ning muuseumi elavnurgas tutvutakse eksootiliste lemmikloomadega. Kätte saab võtta kuningpüütoni, roninastiku ja tarantli.  

Koolivaheaja looduspäev toimub 22. oktoobril kell 11-14 loodusmuuseumis ja õppeklassides (Vanemuise 46, Tartu). Osalema on oodatud 7-14aastased lapsed. Vajalik on eelnev registreerimine telefonil 737 6076 või aadressil loodusmuuseum@ut.ee.

Osalustasu lapse kohta on 6 eurot. Kogunemine ja osalustasu maksmine toimub samal päeval alates kella 10.30 loodusmuuseumi kassas.

Looduspäevade korraldamist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.