Organisatsioone ja aktiivseid inimesi oodatakse registreerima enda sündmus novembris toimuva Ühisnädala programmi

Juba teist korda toimuv ühistegemise nädal – Ühisnädal - tuleb ka sel aastal. Novembri lõpus aset leidva Ühisnädala meeskond kutsub kõiki ühendusi, kogukondi, ettevõtteid ja aktiivseid inimesi korraldama sel nädalal enda sündmus.

Ühisnädala korraldaja Maiko Kesküla: “Ühisnädal on justkui meie kõigi nädal - räägitakse võimalustest mida me kogukonnana saame ära teha, et meil endil parem elu oleks. Sellel nädalal räägitakse kodanikualgatusest ja tutvustatakse võimalusi ettevõtmistes kaasa lüüa.

Teretulnud on kõik sündmused, mis inimesi kodanikualgatusest rääkima ja mõtlema paneb, olgu selleks siis organisatsiooni avatud uste päev, arutelu kohaliku omavalitsuse inimestega või mõni teine tore sündmus, mõttekoda, kunstinäitus või kasvõi oma sõpruskonna ühine väljasõit. Kõik, mis väärtustab või tutvustab teistele kodanikualgatust, koosloomist ja ühistegevust on teretulnud ning oodatud.”

Ühisnädalal toimub üle Eesti sadu sündmusi, kus tutvustatakse inimeste omaalgatuslikke ettevõtmisi ja räägitakse kodanikuühiskonna tähtsusest ja rollist riigi arengus.

Enda sündmust saab kirja panna 30. septembrini Ühisnädala kodulehel www.uhisnadal.ee. Tuleb lihtsalt otsida enda piirkonnale lähim keskus ja saata sündmuse info arenduskeskuse konsultandile, kes lisab selle üle-eestilisse Ühisnädala programmi, kust huvilised selle hõlpsasti üles leiavad.

Ühisnädal on kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustav nädal, mis toimub teistkordselt ja leiab aset novembrikuu viimasel nädalal 24.-30. novembril, kodanikupäeva lähistel. 2013. aastal viidi Ühisnädala raames läbi ca 200 sündmust, millest võttis osa üle 6000 inimese. Need sündmused toimusid igas maakonnas ja neid korraldas kokku üle kuuekümne organisatsiooni. Ühisnädala avalöögiks on 19. novembril toimuv Kodanikuühiskonna konverents, mis leiab aset Tartus, AHHAA keskuses.

Ühisnädala toimumist toetab Kodanikuühiskonna Sihtkapital.