Laupäeval 23. novembril toimub vanal Tartu-Võru maanteel ehk Postiteel Kostitee päev.
 

Nimestki võib aru saada, et midagi on tegemist toiduga. Ning kuna selle lookleva tee ääres on mitmeid toiduettevõtteid ja siin saavad kokku Võrumaa UMA MEKK ning Põlvamaa ROHELISEM MÄRK, siis otsustatigi lõikusaja lõpul, kui viljad salvedes ja kadrisandid liikumas, korraldada teemapäev.

Kokkusaamiskohaks on Ihamaru külakeskus, mis on omal ajal ehitatud meiereihooneks. Kostitee päev algab kell 11.00 laadaga. Õues ning saalis seatakse üles müügikohad ning rahvalik laat ongi käimas. Avatud on vaba lava ning Rahvalõõtsast tuttavad vennad Juhkamid tõmbavad ka mõned pillilood.

Kell 12.00 kuulutatakse välja kostivõistlus Postitee maitse. Ootame võistlema sööke ja jooke, mis võiks olla valmistaja arvates Tartumaad ja Võrumaad ühendava Postitee nimelise toiduauhinna tiitli
väärilised. Tulgu need siis koduköögist või väiketootja kojast. Kahe tunni jooksul saavad laadakülalised ja huvilised väljapandut mekkida ja oma lemmiku poolt hääle anda.

Õhtul, kell 18.00 algab Ihamaru külakeskuse saalis sügispidu, kus kuulutatakse välja ka Postitee maitse võidud. Edasi jätkub rahvalik pidu ansambli Country Road lugude saatel.

Kostitee päeva kohta saab kodulehelt www.ihamaru.eu
Facebookis on sündmus liitumiseks ja jagamiseks.