Kas teate, mida kõik maailma inimesed üheaegselt teevad? Vananevad loomulikult! Vananemine on loomulik osa elust, mille vastu meeleheitlikult võidelda on naeruväärne ja lõppkokkuvõttes ka üsna mõttetu, sest looduse osana järgime nii või teisiti looduse seadusi. Ometigi saab ja ka tuleks meile antud aega kasutada parimal võimalikul viisil. Ergutades ja hoides meile looduse poolt kaasa pandud resursse, võime nooruslikku enesetunnet nautida igas vanuses.

Või nagu ütleb iluteadlane Stephanie Tourles: „Tõelist noorust ei saa osta arsti käest pudeliga, kuid nooruse tunnuseid – siledat nahka, erku mõistust, aktiivset, nõtket keha – saab säilitada kõrge eani.“ Järgnevalt mõned nõuanded iluteadlaselt endalt.
 
·        Vara magama, vara üles! Vana ütlus „Vara üles, vara voodi -- nõnda tervis ja jõukus majja toodi“ kõlab tõena tänapäevalgi. Piisav kogus sügavat und laseb su kehal puhata, end uuesti laadida, taastada ja täita, nii et suudad innukalt sammuda uude päeva.
 
·        Erguta oma aju! Ära lase end elust tüdineda. Leia endale uus hobi, uus väljakutse, mine uuesti kooli, loe rohkem.
 
·        Võta hoogu maha, kontrolli ennast! Lõpeta ringisibamine oravana, kes valmistab talveks ette oma pesa. Sa ei saa elu nautida, kui tormad sellest läbi kaelamurdva kiirusega.
 
·        Võta endale lemmikloom! Uuringud näitavad, et lemmikloomaomanikud elavad tervemat, õnnelikumat ja vähem pingelist elu.
 
·        Niisuta oma nahka! Kuiv nahk vananeb enneaegselt, näidates jooni ja kortse ammu enne seda, kui Emake Loodus on määranud. Kanna igal hommikul ja õhtul peale head niisutavat ihupiima. Ära unusta ka juua kaheksa klaasi puhast vett iga päev!
 
·        Kaitse end päikese eest! Miski ei muuda su nahka vanemaks kiiremini kui selle päikesekiirte eest kaitsmata jätmine. Nooruse pruun päevitus põhjustab su hilisemas eas ebameeldivaid kortse, pigmendilaike ja võimalikku nahavähki.
 
·        Söö värsket, looduslikku, töötlemata toitu! Väldi tühje kaloreid sisaldavaid, keemiaga täidetud räpstoite. Need ei tee muud, kui rahuldavad ajutist himu. Tõeline toit rahuldab su hinge ja kosutab keha.
 
·        Võimle iga päev! Istuva eluviisi tagajärjeks on tüsedus, südameveresoonkonna probleemid, jäigad liigesed, tuhm nahk ja läiketa juuksed ning vähene energia – kõik vanaduse tunnused.
 
·        Säilita positiivne ellusuhtumine! Negatiivsus mõjutab su tuju, töötulemusi, välimust ja kogu tervist ning teeb halba ka inimestele su ümber. Keegi ei taha olla inimese läheduses, kel on madal enesehinnang.
 
·        Muuda oma elu lihtsamaks! Tõelist õnne ei too materiaalsed asjad, vaid sõbrad, perekond, hea toit, lemmikloomad ning aeg, mida veedad, tegeledes asjadega, mida kõige enam naudid.
 
Allikas: Stephanie Tourles „50 lihtsalt moodust enda hellitamiseks“