Külmikule õige koha leidmisel on põhireegliks leida koht, kus külmiku ja välisõhu temperatuuride vahe oleks võimalikult väike.

Selleks paiguta külmik jahedasse ja hästiventileeritud kohta. Kui paigutada külmik sooja ruumi (30-35° C), siis energia tarbimine peaaegu kahekordistub ja see põhjustab 160kg rohkem CO2-heitmeid külmkappide ja 320kg sügavkülmikute kohta aastas. Oluline on, et külmikule ei paistaks päike peale.

Kapp reguleerige jalgade asendiga veidike tahapoole kaldu, et uks sulguks omaenda raskusega ka siis, kui see kogemata praokile jääb.

Veenduge, et külmiku ei ole liiga seina vastu lükatud. Lugege külmiku juhendist, kui palju õhutusruumi teie külmkapp vajab.

Kui plaanite osta integreeritava külmiku, siis tasub teada, et viimased on reeglina mõeldud 60 cm laiuse kapi sisse ehitamiseks. Targem on külmik osta koos köögimööbliga. Siis saate olla kindel, et külmik sobib kapi mõõtudega.

Integreeritavat külmikut paigaldades tuleb jälgida, et kapi tagaosas oleks tagatud vähemalt minimaalne tootja poolt ettekirjutatud õhutusava ning ka soklisse jääksid piisavalt suured õhuavad. Muidu suureneb elektriarve märgatavalt ja külmiku eluiga lüheneb tublisti.