Kultuuripealinna e-poest saab nüüdsest osta keskkonnasõbralikke kingitusi. Meened on seda põnevamad, et igaühel neist on rääkida oma eripära rõhutav lugu.

Vastavalminud e-poes aadressil www.tallinn2011.ee (leitav alajaotuses Tallinn 2011) uudistades jäävad teile kindlasti kohe silma vaskplekist rinnamärgid ja dekoratiivnööbid. Need on valmistatud 2002. aastal tulekahjus kannatada saanud Tallinna Pühavaimu kiriku vaskkiivrist, mille paigaldas kirikule 1688. aastal vasksepp David Hübner.

Pilk tasub pöörata ka stressipallidele-footbag’idele, mille speltanisust sisu ümbritsev riie oli kunagi politseinike vormirõivaks. Pallid on valmis õmmelnud Harku naisvangid. Meenete hulgas on ka vanadest reklaamplagudest valmistatud kotid, millest igaüks on omanäoline, lisaks pastakad, vurrid ja palju muud.

„Oleme asutus nagu iga teinegi – meil on visiitkaardid ja meened. Ja eks neid tuleb kogu aeg juurde. Samas on meil võimalus jätta oma tegevusest võimalikult väike ja tore ökoloogiline jalajälge ning soovime selle kaudu anda eeskuju ka teistele,“ selgitas SA Tallinn 2011 turundusjuht Katrin Remmelkoor. Nii propageerib kultuuripealinn rohelist ellusuhtumist ka mujal. „Näiteks kõik meie töötajad tembeldavad ehk teisisõnu toodavad oma visiitkardid ise neile meeltmööda vanapaberile,“ tõi Remmelkoor näite (vaata ka pilti).

Suurem osa kultuuripealinna e-poes müüdavaid meeneid on valminud SA Tallinn 2011 koostöös säästlikku eluviisi propageeriva disaineri Reet Ausiga.