FFF kutsub kooliõpilasi, õpetajaid ja teisi väiksemal või suuremal määral õppimisega tegelejaid Solaris Apollo kinno 9. veebruaril vaatama filmi "Vara küps" ja pärast filmi osalema arutelus , kus osaleb ka režissöör. . Palume väga levitada infot oma õpilaste seas.

Fridays For Future Eesti korraldab "Vara küps" filmi erilinastuse aktivistidele, õpilastele ja õpetajatele Solarise Apollo kinos 9. Veebruaril kell 17:15 (kogunemine 16.50).

Pärast filmi leiab Fridays For Future aktivistide juhtimisel aset aruteluring, kus filmi vaadanud saavad küsida küsimusi ja avaldada oma arvamust filmi autorilt ja režissööril Martti Heldelt. "Vara küps" film räägib Eesti metsast, selle üleraiest ja asjaolust, et üha suuremais suutäisi nõudev puidutööstus nõuab ampse ka seni kaitse all olevatest metsadest.. Filmi käsitluse tugevaks plussiks on, et filmis on antud sõna mõlema poole esindajatele, nii looduskaitsjatele kui ka puidutööstuse esininadele. Filmi põhjal koostatakse õppematerjalid koolidele.

"Vara küps" filmi looduskaadrid on filmitud üle 60 erinevas Eesti asukohas. Kaadrites on esindatud kõik Eesti peamised metsatüübid. Filmis saavad sõna nii metsatööstus, looduskaitsjad kui ökoloogid kui teadlased, muuseas arutletakse metsaökosüsteemi kui sellise olemuse üle ja kaitsealade kaitse üle.

NB! Registreerunute vahel, kes Fridays for Future üritusele tulevad, loositakse kohapeal välja Romet Vaino raamatu „Rabatud”, mis jutustab loo rabamaastiku ja ühe enesesse sulgunud inimese suhtest. Raamatu on kirjastanud Metaloodus ja auhinna välja pannud Apollo Raamatupood.

Ürituse kava:
16.50 – kogunemine

17.15 – seansi algus

~18.50 – lõputiitrid, vestlusvoor

19.30 – lõpp

Vaata filmi linastuse infot siit.

Filmi treilerit siit

Kutse "Vara küps" filmi vaatama ja osalema režissööriga arutelus