Täna kuulutati Lätis välja aasta loom 2015, kelleks on nagu meilgi metssiga. Metsanotsu valiti koostöös eestlastega, et seakatku tõenäolise edasileviku aastal naabritevahelist koostööd süvendada.

Lätisse jõudis katk enne Eestit ning nende kogemustest on juba meie eksperdid tuge saanud. Et ka avalikus ruumis metsseast rohkem räägitaks, ühendasid aasta looma korraldajad Eests ja Lätis oma jõud, et vahetada teavet ja levitada uudiseid suuremale auditooriumile.

Lätlased hakkavad tõlkima Looduskalender.ee metsseauudiseid läti keelde ning võtavad osa ka ajakirja Loodusesõber ja Looduskalender.ee korraldatud fotovõistlusest “Metsanotsu – tõeline siga”, mille teaberohkemate fotode eksperdipoolsed kommentaarid teenivad avalikkuse harimise huve.

”Meil on väga hea meel, et koostöö, mis algas eelmisel aastal eestlastega ajakirja Loodusesõber vahendusel, jätkub ka tänavu. Loodetavasti ka tulevikus,” kinnitas Läti Loodusmuuseumi pressiesindaja Diana Meiere. 

Ajakirja Loodusesõber ja Looduskalender.ee korraldatud fotovõistluse parimatest töödest valmib sügisel kahes riigis üheaegselt näitus, mis pannakse üles nii Eesti kui Läti Loodusmuuseumis.

Läti-Eesti aasta looma koostööga katsetati mullu, mil lätlased panid oma Loodusmuusemis üles eestlaste fotonäituse “Susi ja tema tegemised”, mis jõudis Läti loodusmuuseumi vahendusel ka Läti maakondadesse.

Aasta looma Eestis valivad  Eesti Looduskaitse Selts, Eesti Terioloogide Selts, ajakiri Loodussõber, Looduse Omnibuss, Looduskalender, Eesti Loodusmuuseum, Tallinna Loomaaed, Eesti Metsaselts, Eesti Metsaselts, ELF.