Tallinna Vesi avab kevadsuviseks hooajaks avalikud joogiveekraanid. Veevõtukohad asuvad Tallinna vanalinnas Harju ja Viru tänavatel. Tänavu avatakse kasutamiseks esmakordselt ka Politseipargis asuv joogiveekraan.

Joogiveekraanid on mõeldud nii linnaelanikele kui ka külalistele, kes hoolivad keskkonnast ja eelistavad pudelivee asemel puhast kraanivett. „Tallinna joogivesi on püsivalt ülimalt kõrge kvaliteediga ja seega ei ole ühtki põhjust eelistada hariliku joogiveena pudeldatud vett,“ kinnitas Tallinna Vee kommunikatsioonijuht Eliis Vennik.  

„Õnneks on säästlik mõtteviis eestimaalaste seas juba laialt levinud ja meie viimased uuringud näitavad, et koguni 80% Tallinnlastest joovad kraanivett. Meie soov on muuta vesi ka avalikes kohtades paremini kättesaadavaks,“ lisas Vennik. Tema sõnul võib kraane kasutada ka käte pesemiseks ja enda värskendamiseks, ent miks mitte ka näiteks puuviljade loputamiseks.   

Tulevikus on ettevõttel kavas avalike veekraanide võrgustikku veelgi arendada. „Käesoleval aastal lõpetame näiteks Mustamäe-Õismäe veetoru ehitustööd, millega seoses avame joogiveekraani ka Järvevana tee kergliiklusteel,“ rääkis ettevõtte esindaja.

Ühtlasi tuletab Tallinna Vesi meelde, et veekraane tuleks kasutada heaperemehelikult. Juhul kui kraan on lõhutud või sellest ei tule vett, ootab ettevõte infot telefonil 6262400.  

Vabas õhus asuvate veekraanide kasutamine on võimalik kevadsuvisel hooajal, talveks kraanid külmumise vältimiseks suletakse.