Seltskond, kes tegutseb nime all Birding Haapsalu korraldab 2024. aastal linnuvaatlusüritust – “Vaatlen 100 linnuliiki – 2024”. Ürituse eesmärgiks on võimalikult paljusid inimesi meelitada linde vaatlema ja märkama endi ümber tegutsevaid linde. Tegu ei ole võistlusega vaid üksnes isikliku märkamisoskuse proovile panekuga. Kas suudad aasta jooksul kohata vähemalt 100 linnuliiki? Kaasa löömiseks pole vaja midagi muud kui pisut uurimist ja pealehakkamist. Muidugi on binokkel ja linnumääraja selle kõige juures suureks abiks. Linde tasub ka üles pildistada, jääb kergemini meelde ja lihtsam määrata.

Neile, kes linde on pikemalt vaadelnud, võivad seada endale veel kõrgema sihi. Näiteks, kas suudad 100 liiki vaadelda oma lemmik vaatluskohas/linnutornis või koduaias või miks mitte võtta sihiks koguni 200 linnuliigi vaatlemine.  “Vaatlen 100 linnuliiki 2024” aktsioonis kaasa löömine on väga lihtne. Selleks palun tutvu allolevate juhistega:

  • Vaatlus algab 1. jaanuaril 2024 ning lõpeb 31. detsembril 2024.
  • Vaatluse eesmärgiks on ühe kalendriaasta jooksul märgata vähemalt 100 linnuliiki. Arvesse lähevad üksnes Eesti piires kohatud linnuliigid.
  • Anna teada oma osalusest registreerimisvormi vahendusel.
  • Soovitame vaatlused sisestada eElurikkuse andmebaasi kasutades selleks PlutofGo nutirakendust või Plutof-i veebiplatvormi. See on väga mugav, sest andmebaas koostab Teie aastalisti sel juhul automaatselt.
  • Kui oled vaadelnud 100 linnuliiki, siis saada e-postiga meile kiri: birdinghaapsalu@gmail.com .Kirjutage mis kuupäeval 100 linnuliiki täitus. Samuti lisage, mis linnuliik osutus 100. linnuliigiks.
  • Liitu Facebook-i grupiga. Seal saavad osalejad jagada oma vaatluskogemusi. Samuti saab grupi vahendusel määramisabi.