Pühapäeval, 14. detsembril kell 11.00-15.00 toimub Tartu loodusmajas (Lille 10) traditsiooniline heategevuslik jõululaat.

Laadamelu loovad loodusmaja õpilased ning töötajad müües omavalmistatud jõuluehteid ja - kinke, hoidiseid, maiustusi ja käsitööd. Õnne saab proovida loosiratast keerutades, pakutakse tervislikke snäkke ja smuutisid ning loodusmaja taimeteed. Väikelapsi ootab ponisõit loodusmaja pargis.

„Kell 12.00-14.30 ootame igas vanuses loodusehuvilisi talvistesse õpitubadesse“, kutsub huvikooli direktor Signe Söömer. „Meisterdame kuusele kaunistusi, lindudele rasvapalle ja mõnusaid küpsiseid. Uurime, kuidas elavad talvel loomad ning kus kasvavad piparkoogi maitseained“, lubab direktor.

Traditsiooniline loodusmaja jõululaat on suurepärane võimalus teha head väikestele lindudele ning ühtlasi täiendada jõuluvana kingikotti. Laada müügitulu läheb loodusmaja uutele elanikele – sebra-amadiinidele koduse puuri soetamiseks.

Sebra-amadiinid on Austraaliast pärit väikesed vintlased, kes on maailmas ühed levinuimad puuris peetavad linnud. Amadiinidide paari sai loodusmaja kingituseks novembris. Linnud on loodusmajas hästi kohanenud, kuid vajavad aktiivseks tegutsemiseks suuremat puuri.

Rohkem infot loodusmaja jõululaada kohta ning õpitubade täpsema kava leiab Tartu loodusmaja kodulehelt.