Öökulli akadeemias on sel neljapäeval külas aednik Sten Mander, kes tutvustab Tartu Ülikooli botaanikaaia samblaaeda. Reedese seenioride loodusklubi kohtumisel uuritakse aga lähemalt põnevat samblike maailma.

14. aprillil kell 18 räägib Öökulli akadeemias aednik Sten Mander TÜ botaanikaaia samblaaiast. Loengus käsitleme samblaaedade ajalugu, sammalde kasutamist haljastuses, erinevaid meetodeid ning põhilisemaid liike. Ülevaate saab ka sammalde olulisematest füsioloogilistest ning ökoloogilistest aspektidest.  Kõik huvilised saavad soovitusi selle kohta, kuidas sammalde kasvatamisel nende olemuse ja iseärasustega arvestada.

15. aprillil kell 15 algaval seenioride loodusklubi kohtumisel vaatame sel korral lähemalt samblike maailma. Tutvume samblikega lähemalt mikroskoobi abil, käime uuel samblike näitusel ning õpime samblikke määrama. Seenioride loodusklubi tegemistest saab lähemalt lugeda siit.

Akadeemia ja loodusklubi teemad on seotud Loodusmuuseumis eelmisel nädalal avatud näitusega „Vaprad ja ilusad. Peaosades: samblik ja sammal“, mis tutvustab samblike ja sammalde põnevat ja salapärast maailma. 

Öökulli akadeemiasse ning seenioride loodusklubisse pääseb muuseumipiletiga.