See juhtus 1980. aasta juunikuus. Siis oli käigus 3 Moskva rongi. Üks neist väljus Tallinnast õhtul peale kella kaheksat. See oli hea rong minu jaoks, sest sellel oli peatus suvel Lehtses ja sain peale tööd mugavalt ja kiirelt maale sõita.

Päevane vahetus lõppes kell kaheksa. Sõitsin sellega palju kordi. Viimane diisel Tapa suunas väljus peaaegu tunni võrra varem. Mäletan, et oli 13. kuupäev ja reede. Kassas müüdi mulle pilet ilusasti, ainult vagunisaatja kahtles Lehtse peatuses. Vaidlesin vastu ja saingi loa sõiduks. Olin lihtsalt endas kindel. Sõitsin nii alles mõni päev tagasi. Ütlesin veel, et ei usu mingitesse number 13 ja reede maagiatesse.

Olin üksi kupees ja nautisin luksust. Moskva rongi tee maitses mulle väga. Mis nõks selle nii heaks tegi, ma ei tea. Aga nauding ta oli ja sellist mujal lihtsalt ei antud. Sõit lõppes sellega, et rong tegigi oma esimese peatuse alles Tapal.

Pärast tuli välja, et just sellest päevast alates ei peatunud rong enam Lehtses. Nii hilja aga ei sõitnud enam Tapalt Lehtsesse tagasi ükski rong ega buss. Suure surmaga kauplesin ühe takso Lehtsesse sõitma. Selle juht oli nõus ainult juhul, kui ma tagasisõidu eest ka maksan. Mis mul üle jäi. Tapale jääda ma ka ei soovinud, tuli maksta.

Poolel teel sai taksol veel bensiin ka otsa. Bensiinijaamasid oli tollel ajal vähe ja Lehtse – Tapa vahel pole neid minu teada kunagi olnud, ega ole ka praegu. Taksojuht peatas autosid kinni, et bensiini manguda.

Minul aga olid juuksed hirmu pärast peas püsti. Meelde tulid igat sorti õudusjutud, mis kooli ajal räägiti. Taksojuhid olla viinud noori naisi öösel Tapa rappa ja mis kõik siis juhtus. Õnneks asi nii hulluks ei läinud ja mina pääsesin vaid ehmatusega. Ema juurde jõudsin natuke enne südaööd ja maksma läks see kojusõit kokku ikka kõvasti rohkem kui muidu.

Ma oleks selle raha eest võinud taksoga juba Tallinnast koju sõita. Edasi tuli kuulata koduste epistlit raha raiskamisest ja öösel taksoga sõitmisest enne, kui magama sain. Nii palju siis 13. kuupäevast ja reedest. Ebaõnn. Kui viltu vedama hakkab, siis veab viltu ikka täiega.

Nüüd küsin ma – kas siis on olemas mingit 13. kuupäeva ja reede maagia või oli see lihtsalt halbade asjaolude kokkusattumine? Ma ise ei tahaks küll uskuda sellesse maagiasse.


Loe Bioneerist Pille blogi "Pillevna püüab päeva"!

Saa Pillega tuttavaks!