5. märtsil tutvustasid projekti „Krassgrundi mereala inventuur" lõpuseminaril Krassgrundi laidu ümbritseva mereala põhjaelustikku ja -elupaiku, kalastikku ning piirkonna linnustikku ja hüljeste kohta käivaid uuendatud andmeid projektis osalenud mereteadlane Georg Martin, ihtüoloog Markus Vetemaa ja hülgeuurija Ivar Jüssi.

Juttu tuli ka Läänemere olukorrast ja mereuurimisest laiemalt. Veealune loodus on seniajani võrdlemisi tundmatu ja sellekohane teave üsna hajali. Puudub tervikpilt meres asuvate elupaigatüüpide ja liikide leviku kohta ning seetõttu võivad olla potentsiaalsed kaitset vajavad kooslused ja elupaigatüübid veel kaitsmata. Eesti merealadest on koostamisel keskkonnatingimusi, floorat ja faunat kirjeldavad kaardid, et oleks võimalik saada tervikpilt meres asuvate elupaigatüüpide ja liikide levikupiiride kohta.

See projekt aitas andmete kogumisega kaasa andmelünkade täitmisele ning bioloogilise mitmekesisuse kaitse tagamisele Eesti merealadel. Krassgrundi laid ja seda ümbritsev mereala asub Soome lahes Pakri saartest läänes.


Mereteadlane Georg Martin räägib Krassgrundi põhjaelustikust ja elupaikadest. Samuti tuleb juttu ka Eesti rannikumere mitmekesisusest ja antakse põhjalik ülevaade, kuidas see mereuurimine üldse käib.





Hülgeuurija Ivar Jüssi räägib Krassgrundi sobivustest hüljestele, samuti vahendab ta ka ornitoloogide vaatlusandmeid Krassgrundi linnustikust.




Kalateadlane Markus Vetemaa räägib Krassgrundi kalaliikidest ja arutleb, miks just sellised liigid seal elutsevad.



2009.a. veebruarist kuni 2010.a. jaanuarini viis Eestimaa Looduse Fond (ELF) läbi Pakri saartest läänes asuva Krassgrundi laiu ümbruse mereala inventeerimist, mille eesmärk on kaasa aidata merelist bioloogilist mitmekesisust ning elurikkust puudutava informatsiooni kogumisele.