Röövpüügi tunned ära järgnevatest tunnustest:

* Ahinguga püük on keelatud, kui märkad ahinguga kedagi toimetamas (hargiga kala löömas), on tegemist röövpüügiga - helista 1313.

* Hargiga toimetajaid leiab enamasti madalates jõe osades, reeglina kärestike all ning järvede madalates osades ning üleujutatud luhtadel - kui märkad, helista 1313

* Märka ka madalate jõe- ja järve osade ääres 2-3m pikkusi, ühest otsast laasitud vaiu (selliseid paraja luuavarre jämedusi), need on röövpüüdjate ahingute varred. Tegemist on röövpüüdja vahendiga ning ta tuleb sinna varem või hiljem kalu tapma.

* Kui märkad vart koos ahingu metallosaga (meenutab harki / kahvlit) - helista 1313.

* Kui märkad ahingu metallosa metsas (reeglina lehtede alla peidetuna) - helista 1313.

* Kus iganes märkad lipuga tähistama püügile asetatud võrkpüünist (kalavõrku või kaarte või rõngaste abil moodustatud võrgust toru või kasti) - helista 1313

* Kui leiad kuskil müügist, või keegi pakub sulle hetkel värsket, Eestist püütud haugi või lesta - helista 1313.

* Kui tunned ära mis on tragimine (reeglina suure 3 harulise konksu ja tinaraskusega kalahe haakimine kehast). Eriti aktuaalne hetkel Lõuna-Eestis ja Emajõe ääres, kus käib massiline kuderändel olevate latikate tapp - helista 1313.
_

NB! Ära PALUN ise ühtegi röövpüügi vahendit välja tõmba, kaasa haara, lõhkuma asu - sinu käes olev röövpüügi vahend võrdub röövpüügiga ja väga raske on tõestada vastupidist. Las kõik jääb oma kohale ning isnpektorite likvideerida. Kõige parem, mis sa teha saad on hetkel salvestada oma telefoni nr 1313 - Keskkonnainspektsioon.

Kuriteol ei ole vabandust, seisame koos kalade elu eest !
Kes hoolib, see jagab !


Allikas: Eesti Kalastajate Seltsi Facebook.