Keskkonnainvesteeringute Keskus (KIK) on viimasel viiel aastal toetanud enam kui saja mõisa- ja lossipargi korrastamist. Kuni 3. novembrini kutsume neid ilusaid looduskeskkondi fotodele jäädvustama. Parima pildi autorit ootab koos kaaslasega ees nädalavahetus Olustvere mõisas.

“Käes on parkides viibimiseks kõige ilusam aastaaeg. Kutsume inimesi veel enne, kui lehed täiesti puudelt langevad, mõisaparkidesse jalutama, neid pildistama ning seeläbi tunnustama ka nende inimeste tööd, kes seisavad hea selle eest, et ajaloolised pargid unarusse ei jääks,” ütles KIKi kommunikatsioonijuht Elina Kink.

Enne pildistamist tuleb leida õige park

KIKi toetatud mõisa- ja losspargid leiab siit KAARDILT. Viimase viie aastaga on rahastatud erinevaid korrastusprojekte enam kui sajas mõisa- või lossipargis.

Võistlusel osalemiseks tuleb teha pilt vähemalt ühest neist parkidest ning postitada see fotokeskkonda www.camorka.com.

Tegemist on kodumaise pildivõistluse rakendusega, mida saab kasutada nii internetis kui ka nutitelefonis. Keskkonnas tuleb luua konto, pärast mida saab kergesti lisada meelepärasele võistlusele pilte või siis piltidele hääli jagada. 

Parimad naudivad mõisahüvesid

Novembri alguseks  enim hääli saanud mõisapargi foto autoril avaneb võimalus veeta koos kaaslasega nädalavahetus Olustvere mõisas.

Auhind sisaldab osalemist keraamika- ja klaasikojas, pidulikku õhtusööki ning ööbimist presidendi sviidis. Lisaks valib KIK kolm lemmikfotot, mille autoreid premeeritakse keskkonnasõbralike meenetega.

“Hea meel on saata võidutöö autor just Olustverre, kuhu on igast Eestimaa servast üsna ühepikkune tee. Koos hästi hooldatud pargiga on seal säilinud terviklik mõisakompleks arvukate hoonetega, mis on osatud kenasti ka kasutusele võtta. Fotokonkursi võitja saab need võimalused koos kaaslasega ära proovida,“ ütles Elina Kink.

Olustvere mõis sai korda KIKi toel

KIK on Olustvere mõisapargi ja selle tiikide hooldust rahastanud keskkonnaprogrammist ning töid on tehtud kümne aasta vältel kokku ligi 760 tuhande euro eest.

KIK toetab parke keskkonnaprogrammi looduskaitse alamprogrammist. Tegevuste eesmärk on säilitada ja  tuua esile riiklikult kaitstud parkide muinsus- ja looduskaitselised väärtused. Lisaks on parke toetatud ka Euroopa Regionaalarengu Fondist.