Maa-ameti geoportaalis on kaardirakenduste või avaliku WMS teenuse  vahendusel nähtavad kõik 2012. aasta aeropildistamise tulemusena valminud ortofotod.

Mullu keskendus Maa-amet põhiliselt Lääne-, Põhja- ja Ida-Eesti piirkondade aeropildistamisele, sealhulgas pildistati järgmisi asulaid: Tartu, Elva, Kallaste, Otepää, Rapla, Suure-Jaani, Võhma, Järvakandi, Kohila, Märjamaa, Aespa, Alu, Eidapere, Hageri, Hagudi, Juuru, Kaerepere, Kaiu, Kehtna, Keava, Kuusiku, Käru, Lelle, Mustla, Prillimäe.

Maa-ameti geoportaalis olevad ortofotod katavad kogu riigi territooriumi ja on aluseks Eesti põhikaardi koostamisel ja uuendamisel. Igal aastal aeropildistab ja aerolaserskaneerib amet umbes neljandiku Eestimaast.

Ortofotod näitavad Eestit linnulennult ehk tegu on töödeldud aerofotodega, millelt on kõrvaldatud moonutused, mis tekivad maapinna reljeefist või kaamera kaldest maapinna suhtes. Seega kajastavad ortofotod ülelennu hetkel looduses esinenud olukorda – puid-põõsaid, hooneid, teid, veekogusid jmt – ja annavad hea ülevaate nende paiknemisest, kaugustest jne. Asulaid pildistati madallennult, mis tagab varasemast suurema teravusega fotod.