Järgmisel laupäeval, 31. mail toimub Tallinnas, Vabaduse väljakul Maailmapäev. Sel aastal on Maailmapäeva teema “Kriisid ei tunne riigipiire”. Platsil on 30 erinevat organisatsiooni, kes tegelevad humanitaarabi andmise, pagulaste ja arengukoostööga.

Esmakordselt on Eestis võimalik kogeda, kuidas pagulased Zaatari pagulaslaagris elavad. Soovijad registreeritakse ja antakse pagulase tunnistus, neist tehakse foto, viiakse pagulastelki ning antakse täpselt sama toitu, mida söövad Zaatari pagulaslaagri elanikud. Kogemuse korraldab ÜRO Pagulaste Ülemvoliniku Amet.

Festivali peaesineja on Carlou D Senegalist, kelle looming on pühendatud rahule. Carlou D muusika on segu hip-hopist, jazzist, soulist, rapist ja akustilistest elementidest.

Maailmapäeva külastab ka UNICEFi kriisiprogrammide asedirektor Dermot Carty, kes oskab rääkida nii koostööst Eestiga kui UNICEFi programmidest kriisipiirkondade laste abistamisel.

Enda tegevust Zaatari pagulaslaagri IT-klassi loomisel tutvustab Eesti mittetulundusühing Mondo. Johannes Mihkelsoni Keskus korraldab rollimängu, kus ühel pool lauda istub varjupaigaametnik ning varjupaigataotlejat mängib Maailmapäeva külastaja.

MTÜ Andakidz tutvustab taaskasutatud plastpudelistest valmistatud päikeselampe. Sel aastal paigaldavad nad 2000 päikeselampi Boholi saarel Filipiinidel. Maailmapäeval saab koos Filipiinidel töötanud vabatahtlikega proovida ise plastpudelist päikesevalgusti valmistamist.

Õiglase kaubanduse kohviku peateema on sel aastal õiglase kaubanduse linnade liikumine ja Tallinna soov saada õiglase kaubanduse linnaks.

TLÜ Aasia koostööklaster teeb Aasia-teemalise testi, kus inimesed saavad oma seniseid teadmisi proovile panna.

Eesti Naisuurimus -ja Teabekeskus tutvustab enda tegevusi, et ennetatada ja vähendada Armeenia laste väärkohtlemist.

Järgmise nädala jooksul on kõik organisatsioonid valmis tutvustama enda tööd ja andma intervjuusid.

Maailmapäeva kava, töötubade ajakava ja osalevate organisatsioonide nimekiri.