Bioneer küsis 5. augustil lugejate käest, kui paljud neist oleksid nõus loobuma isiklikust autost, et säästa keskkonda. 

Küsitlusele vastas Bioneeri Facebooki lehel 271 inimest.

  • 113 vastajat arvas, et nad oleksid nõus isiklikust autost loobuma. 
  • 112 inimest arvasid, et nad ei teeks seda.
  • 44 vastajat on juba isikliku auto igapäevasest kasutamisest loobunud. 

Bioneerile saadeti ka 189 kommentaari, milles inimesed selgitasid, miks nad autot kasutavad või ei kasuta. 

Väga selgelt joonistus vastustest välja, et maal elades on ilma autota väga keerulise hakkama saada. Noppisime välja mõned silma jäänud selgitused.

Maal on isikliku autota keeruline, linnas saab hakkama

Linnas elades on autost loobumine palju lihtsam, sest ühistransport liigub paremini ja vahemaad jalgsi või jalgrattaga läbitavad. Toome lugejateni mõned kommentaarid. 

 

Maal on isikliku autota keeruline, linnas saab hakkama

Paljud inimesed ei loobu autost, kuna töö, elukorraldus või hobi ei võimalda seda. Mõned inimesed soovivad vältida maskide kandmist või haigestumist.

Maal on isikliku autota keeruline, linnas saab hakkama

Toimetuse arvamus

Bioneeri toimetuses oli küsitluse päeval arutelu, et paljudes maapiirkondades on ühistranspordiga liiklemine peaaegu võimatuks tehtud, mis on väga tõsine probleem. Tegelikult väärib see teema proteste, mitte vaikides leppist. Inimesi sunnitakse autost sõltuma. Kui linlasel, kelle sissetulek ei sõltu autoga sõitmisest, tekib näiteks mõni tervisehäda, mis ei luba enam autot juhtida, siis on see veidike tüütu, aga maal toob selline olukord kaasa kolimise. Kuigi transpordivahendite valik on tõhus viis vähendada isiklikku keskkonnamõju, ei saa paljudes Eesti piirkondades seda võimalust kasutada.