17. Matsalu loodusfilmide festival toimus 18.-22. septembril Lihulas ning Tartu loodusmajas linastub järgneva poole aasta jooksul võistlusprogrammi paremik. Uue aasta esimesel filmiõhtul tulevad vaatamisele kaks parima režii auhinna võitnud filmi.

  • Keskkonnaharidus
  • 8. jaanuar 2020
  • Foto: https://pixabay.com/photos/sony-lens-walimex-camera-1455032/

Liitu filmiõhtuga Facebookis
Filmiõhtu info Tartu loodusmaja kodulehel

****

14.01.2020 kell 18:00

Parim režii (Loodus)

PRAIDI SÜND
Lõuna-Aafrika – 44 min, režissöör Dereck Joubert

Sünopsis: Selindas, Botswanas, olid lõvid kütitud peaaegu väljasuremise äärele, kuid tänu kaitsele on nende arv nüüd kasvanud kahelt kuuekümnele. Film jutustab uskumatu ja südantsoojendava loo lõvide ellujäämisest. Jälgitakse kuut lõvikutsikat, kuidas nad õpivad elama, suhtlema, maailma tundma ja ellu jääma Aafrika paradiislikus looduses.

ŽÜRII: Seda lugu on jutustatud ühtaegu delikaatselt ja intensiivselt, nii et vaataja teeb läbi isikliku ja keeruka kasvamise, õpetamise ja õppimise protsessi. Seekord on teemaks suured kaslased. Ebatavalisel viisil tutvustatakse meile imelist näidet selle kohta, kuidas kaks emalõvi võivad kannatlikult koostööd teha ja kasvatada üles uue pesakonna, mis paneb aluse vägevale praidile. Sellest võiksime meiegi inimestena õppida.

Treiler

****

I preemia (Inimene ja loodus)
Parim režii (Inimene ja loodus)

DRØMMELAND
Holland – 72 min, režissöör Joost van der Wiel

Sünopsis: 60-aastane Nils on ühiskonnale selja pööranud ja elab nüüd Norra mägedes asuvas puitonnis. Hoolimata katsest end maailmast distantseerida, on mehel mobiiltelefon kaasas ja teda painab soov teistega kontakteeruda. Film jälgib, kuidas Nils üritab loodusega, iseendaga ja oma perekonnaga kontaktis olemise vahel tasakaalu leida.

ŽÜRII: Dramatiseeritud psühhoanalüüsi eest, mis räägib ühe inimese kohtumisest loodusega, selle eest, kui leidlikult kujutatakse tasakaalu inimese üksilduse vahel looduses ja sotsiaalmeedias, ning suurejoonelise operaatoritöö ja väljapaistva helikujunduse eest saab parima filmi auhinna kategoorias „Inimene ja loodus“ film „Drømmeland“. See on film, mis läheneb süvitsi tänapäeva inimese loomusele ja toob seda võluvalt esile.

ŽÜRII: Selles filmis on tunda jõulist lavastajakätt – valitud on tugev ja mitmeplaaniline peategelane, keda lihtsalt jälgitakse; filmis puudub jutustajatekst, kasutatud on väga vähe muusikat. See on üks vähestest filmidest sel festivalil, kus vaataja saab kuulda, mismoodi kõlab tegelikult loodus ja sealhulgas inimene. See on film, mis ei õpeta ega süüdista, vaid ärgitab mõtlema.

Treiler

****

PILET: 4€ ja 2€ (õpilased, üliõpilased, pensionärid).
Tartu loodusmajas toimuvatel MAFF filmiõhtutel on võõrkeelsetel filmidel eestikeelsed subtiitrid.