Sel laupäeval Viljandi Pärimusmuusika Aidas toimuvale Mari Kalkuni kontserdile “Keelega-meelega” loovad visuaalse lahenduse Eesti Kunstiakadeemia moe-, tekstiili- ja aksessuaaridisaini teise kursuse tudengid Piret Pupparti juhendamisel. 
 

Esmakordselt tegi Eesti Pärimusmuusika Keskus Piret Pupparti ja tema õpilastega koostööd suvisel Viljandi pärimusmuusika festivalil kui Igor Tõnuristi mälestuskontserdil loodi samuti Aida suurde saali visuaalne pärimusornamentika aineline erilahendus.

Kontseptsiooni autor ja tudengite juhendaja Piret Pupparti sõnul on Mari kontserdile loodud omamoodi mustrikirik. “Soovime, et see tõstaks esile Marile omast oskust laulda traditsiooniliste ornamentide keeles. Valguskujunditega läidetud pühakoda kannab endas vihjeid eri kihelkondade pärandeist vöökirjadest suure ilmapuuni välja,” lisab Puppart. 

Muusik Mari Kalkun räägib, et laupäevasel kontserdil saab lisaks uuemale repertuaarile kuulda ka tema vanemaid lugusid ning möödunud sajandi kodumaist luulet, millel on tema loomingus eriline koht. "Minu loomingus on aukohal eesti luuletajad - olen loonud laule nii Artur Alliksaare, Villem Grünthal-Ridala, Marie Heibergi, Bernard Kangro kui paljude teiste eesti ja võro poeetide sõnadele. Võib isegi öelda, et tihti on muusika sündinud sõnasse. Need luuletused on olnud uste avajad sajanditagustele lumeväljadele, kus “mööda teed lähevad reed” või noore naiskunstniku maailmavalule, nagu Heibergi luule puhul. Lugude kirjutamise kaudu olen ise saanud ajas rännata ning tundnud tõelist ja põletavat tänutunnet, et minul on võimalus elada ja luua tänapäevases Eestis,” põhjendab kontserdi lugude valikut artist. 

Mari Kalkun on oma kontsertidega esinenud enamikes Euroopa riikides, New Yorgis ning käinud kuuel ringreisil Jaapanis. Tema muusika on leidnud märkamist muusika tunnustussündmustel ja kriitikute poolt. 2018. aastal valiti Kalkuni sooloalbum “Ilmamõtsan” album The Guardiani poolt aasta parimate maailmamuusika albumite esikümnesse. 

Noored kunstnikud, kes Piret Pupparti eestvedamisel visuaalset ilu kontserdile loovad, on: Marin Nooni, Liisbet Karjel, Alice Pärtelpoeg, Joanne-Heleene Sõrmus, Katariina Seepter, Edvard Vellevoog, Kristjan Lindsalu, Liis Laanisto, Mai Riin Salumaa, Carl-Rasmus Õunaste.