Pilgrimi kirjastuse originaalraamat "Meie inimesed" on raamat Eestile ja Eestist. See ingliskeelse paralleeltekstiga teos on kaunis kingitus nii igale Eesti inimesele kui ka meie külalistele. Raamat jutustab meie endi suu läbi lugusid meist, kes me siin väikesel maal kõrvuti elame, tuletades meelde, kes me oleme ja mida oma olemises oluliseks peame.

meie inimesed 2„Eesti Vabariigi juubeliaastal tundus igati õige ja vajalik heita sügavam pilk Eesti inimestesse. Sellest sündis mõte teha raamat tavalistest erilistest inimestest, nagu me kõik siin oleme. Nii valmiski 2008. a sügisel meie kirjastuse viienda tegutsemisaasta vääriliseks tähistamiseks midagi tõeliselt erilist ja kaunist,“ räägib kirjastuse Pilgrim juht ja omanik Tiina Ristimets raamatu saamisloost.

„Mulle tundub, et pärast üsna karmi dekaadi on eestlastes taas tekkinud soov märgata teist inimest. On tekkinud aega, et kuulata tema mõtteid,“ arvab raamatu koostaja-toimetaja Tanel Veenre. „Meie inimeste“ kaante vahel on ligi poolesaja inimese mõttepildid oma kodust. Vahetud, ausad ja emotsionaalsed. See raamat ei püüa anda eestlastest koondportreed, näidata statistilist summat kõige erinevamatest maailmapiltidest. Iga lugu on erakordne. Iga lugu on väärt kuulamist. 

Anu Raud, kes elab Kääriku talus Viljandimaal, kasvatab lambaid, koob vaipu, kogub vanavara, hoolitseb Heimtali muuseumi eest ning laeb tudengeid eesti rahvakunsti ja käsitööpisikuga, räägib „Meie inimeste“ raamatus nii: „Mulle on alati meeldinud eestlaslik segu kokkuhoidlikkusest ja ilumeelest. Asju tuleb hoida, armsaid asju lõpuni kanda, nõeluda ja paigata, et mitte saada vahelüliks kaubamaja ja prügimäe vahel. Hingetuid rämpsasju on liiga palju meie ümber. Ning see laieneb ka inimsuhetele. Tüdinetakse ka üksteisest, ei osata suhteid paigata.“


Selle raamatu kaante vahel on ligi poolesaja inimese mõttepildid oma kodust. Vahetud, ausad ja emotsionaalsed. See raamat ei püüa anda eestlastest koondportreed, näidata statistilist summat kõige erinevamatest maailmapiltidest. Oma loo räägib nii 82-aastane laulumemm, 9-aastane koolijüts kui ka kasahhi juurtega õpetajanna. Iga lugu on erakordne, iga lugu on väärt kuulamist. Ladusate esseede asemel on siin ausad mõttepilved. Just nii rabedad, järsud või õrnad, nagu on rääkijale omane. Ilma puäntide ja ilukirjanduslike vinjettideta. Hääled, lõhnad, pildid ja sõnad, mis kasvanud hinge sisse.
Mis on eestlases, mida teistes ei ole? Raamatust koorub tõde, et eestlastel on küll veel iseloomujooni ja oskusi, mis aitavad edasi kesta ja eristuda.

Leia ennast „Meie inimestes".

Kirjastuse Pilgrim originaalraamat "Meie inimestes" - kõva köide, nii siniste kui ka punaste kalingurkaantega, 328 lk.
Koostaja, toimetaja ja pildid inimestest: Tanel Veenre
Projektijuht: Liivika Tärk
Kujundaja: Angelika Schneider
Tõlkija: Kristi Tarand
Fotod loodusest ja elukeskkonnast: Annika Haas ja Remo Savisaar

pilgrimbooks.ee