Selle aasta Metsaülikool toimub 8.−12. augustini Käärikul ning teemaks on „Haridus. Haritus“. Arutluse alla võetakse Eesti haridusstrateegiad, kodu ja kooli roll lapse kognitiivses arengus, loovus, väärtuspõhine haridus, infotehnoloogia ja palju muud.

  • Maamajandus
  • 7. august 2012
  • Pildistas Katrin Jõgisaar, Bioneer.ee

"Haridusmaastikul toimub paradigmamuutus päev-päevalt ja samm-sammult. Millist inimest vajab meie ühiskond? Milline peaks olema tema haritus ning kuidas selle saavutamisel erinevate osapoolte vahel parimat koostööd teha? Kuidas suhestuvad omavahel koolis edasivaatavad väärtused, teadmised ja oskused − need kõik on vaid üks osa suuremast pildist, milline on inimene, kes iseseisvub 21. sajandi koolis ja ühiskonnas", kommenteerib tänavuse Metsaülikooli teemaderingi juhataja Triin Käpp.

Metsaülikoolis jagavad lektoritena oma mõtteid Jaak Aaviksoo, Marju Lauristin, Margit Sutrop, Priit Perens, Teet Jagomägi, Ahto Buldas, Jaan Kõrgesaar ja paljud teised.

Lisaks päevastele loengutele ja paneeldiskussioonidele on osalejatel võimalus aktiivselt kaasa mõelda ja rääkida ka hommikustes mõttekodades ning tulla välja lahendustega „Avatud ruumis“. Õhtuti on võimalus vestelda lõkke ääres ja käia saunas. Viimasel õhtul toimub ka traditsiooniks saanud metsaball.

Nelja augustipäeva kestel Käärikul võtab Metsaülikool arutluse alla Eesti jaoks olulised teemad. Metsaülikool toob kokku oma ala spetsialistid, teadlased, lektorid, üliõpilased ning kodanikuühiskonna aktiivseid kaasamõtlejaid. Metsaülikool on koht, kus usaldusel põhinevas õhkkonnas on kõigil võimalus kaasa rääkida ning kus igaühe arvamust respekteeritakse.

Metsaülikool kannab endaga kaasas ligi 40-aastast traditsiooni, mis sai alguse Kanadas, Kotkajärvel 1967. aastal. Eestis toimus esimene Metsaülikool 1989. aastal Käärikul.