Varjupaikade MTÜ tutvustab oma kodulehel blogivormis kõigi oma kuue loomade varjupaiga tegemisi ning juhtumeid sõnas ja pildis 26. mai jooksul.

“Kuigi meid külastavad tuhanded loomasoovijad aastas, ei teata kuigi palju varjupaikade tegelikust igapäevatööst. Tihti on inimestel arvamus, et loomade varjupaiga töötajad tegelevad päev otsa kassipoegade silitamisega. Tegelikult on see nii emotsionaalselt kui füüsiliselt raske töö, kus tuleb segadusse sattunud loomade, ja teinekord ka inimestega, tasakaalukalt suhelda,” rääkis Varjupaikade MTÜ üldjuht Triinu Priks.

Varjupaikade MTÜ võtab aastas vastu 32 000 kõnet ja tegeleb 4000 väljakutsega, mille teenindamiseks sõidetakse läbi 130 000 kilomeetrit. Tegutsemisaja jooksul on varjupaigad leidnud kodu enam kui 21 000 lemmikloomale.

Varjupaikade tööpäeva lahtiseletamine aitab mõista varjupaikade töö olemust. Tasuv lugemine inimesele, kes soovib mõista, kui raske emotsionaalselt ja füüsiliselt on igapäevane töö loomade varjupaigas. Ja kuidas hoolimatult ilmale tulnud pesakond võib mõjutada kogu varjupaiga töökorraldust.