Jaekettide (Rimi, Maxima, Stockmann, Prisma) puurikanade munade müügist loobumine aastaks 2026 on valitud selle aasta loomasõbraliku teo kandidaadiks. Vaatame, kuidas lugu nende kanamunadega erinevate kaubanduskettide lõikes on.

  • Loomakaitse
  • 24. oktoober 2019
  • Foto: Pixabay, CC Public Domain

Rimi Eesti otsus rakendub järk-järgult, lõppeesmärgiga müüa vaid puurivabade kanade mune hiljemalt aastaks 2025. Rimi langetas otsuse pärast pikka arutelu kanade heaolu standardite üle puurisüsteemides. “Oleme võtnud ja võtame edaspidi kohustuseks laiaulatusliku klientide teavituse ning tõhustame koostööd hankijatega, et saavutada aastaks 2025 seatud ambitsioon – müüa ainult vabalt peetavate kanade mune,” seisab Rimi kodulehel avaldatud memorandumis.

Prisma Peremarketid otsus sündis emafirma, Soome kaubanduskontserni S-Grupi eeskujul, kes kuulutas uudist juba tänavu juunis. Prisma sõnul tuleneb otsus nii klientide ostukäitumise muutusel kui ka grupi vastutustundliku kaubanduse põhimõtetel ja üldistel rahvusvahelistel trendidel. Koostöös Eesti tootjatega soovib Prisma laiendada juba praegu alternatiivsete toodete valikut.

Stockmann Eesti teatas otsusest loobuda puurispeetavate kanade munade müügist aastaks 2025. „Stockmanni otsus minna üle puurivabade munade müügile aastaks 2025 peegeldab meie väärtusi ettevõttena, kes hoolib ümbritsevast ja peab oluliseks ka loomade heaolu,” kommenteeris Stockmanni turundusjuht Mari Villem. “Kuna pea kolmveerand praegu meie lettidel olevatest munadest pärineb juba puurivabadelt kanadelt, peame oluliseks toetada Eesti ettevõtteid, kes peavad kanu puurivabades süsteemides,” sõnas Villem.

Maxima Eesti teatas otsusest loobuda puurikanade munade müügist aastaks 2025. Otsus puudutab 461 kauplust Eestis, Lätis ja Leedus ning 30 kauplust Poolas. „Maxima Group peab oluliseks nii toodete kvaliteeti, hinda kui ka kaupade tootmismeetodeid, mida Maxima kauplustes müüakse. Oleme märganud tarbijate üha kasvavat muret loomade heaolu puudutavatel teemadel nii Baltikumi riikides kui ka mujal maailmas. Sellest lähtuvalt on Maxima Group vastu võtnud otsuse lõpetada puurikanadelt pärit munade müük aastaks 2025 kõigis Balti riikides,” sõnab Maxima Goupi tegevjuht Robertas Čipkus.

Kui leiad, et puurikanade munade müügist loobumine on selle aasta loomasõbralikum tegu, siis anna oma hääl siin.