Eesti ilusaim purjekas on minu lemmik laevade seas. Ta purjetas end Eesti rahva mälusse juba siis, kui õitses Eesti esimene vabadus,  kui mind veel ei olnud ehk esimese Eesti vabariigi aegadel.

Tormide lind Tormilind oli tema kaunis nimi ja teda peeti meie läbi aegade ilusaimaks purjekaks, kes ka ookeani vallutas. Lemmik rahva seas on ta siiamaani ning pildid ja jutud temast tegid ta minu lemmikuks.

Mees, kes armastusest räägib olen mina ise, kui giidina oma lemmiklaeva tutvustasin Käsmu meremuuseumis, sest see Käsmu meeste ehitatud laev on. Kusagil, kus armastuse jutustus algab, on lugu tema ehitamisest Hara lahe Haagininal ja tema hirmus lõpp Kieli lahe põhjas.

Ja armastuse jutt, mis meeldis paljudele, tegigi ta jutustuse näol minu lemmiklaevaks ja siis ka paljudele, kes mind Lahemaal kuulasid ja minust osa said. Lemmiklaeval oli ilus keha ja kaunid purjed. Ja need aastad, kui ta merd seilas, oli ta ka fotograafide lemmik ja ajalehtede sõber. Üks minu näoga mees oligi see, kes teda ka tänapäeval kuulsaks räägib ja armastus ongi see, mis rääkima mind pani.


Loe loodusemees Marek Vahula lugusid Bioneerist!

Saa Marekiga tuttavaks!