Järgmisel nädalavahetusel toimub maalilises Käsmu kaptenitekülas üheksas Viru Folk (12.-14.08). Seekordne festival pöörab tähelepanu põhjala saarte kultuurile ja muusikale. Nagu traditsiooniks saanud, lisaks pea katkematule muusikajadale pakub Käsmu võimalust osa saada ka filmiprogrammist ehk KÄFFist, keskkonna- ja lasteprogrammist.

Põhjala saari esindavad Islandi muusikalavade müstiline fenomen Sólstafir, Fääri saarte haldjas Eivor, Blyde Lasses ehk “rõõmsad tüdrukud” Shetlandi saartelt, Ulvens Döttrar ehk “hundi tütred” Ahvenamaalt, Fääri saarte folkmetalbänd Tyr, Annika Fehling ja tema trio Glimra Gotlandilt ning Rootsi päritolu folkmuusika ansambel Skrömta, kes on Viru Folgi publikule tuttav juba aastast 2009 ning teised.

Ka paljud meie enda esinejad tulevad saartelt või on seal nende juured. Nii juhatab festivali sisse Villu Veski – Tiit Kalluste 5tet “Põhjala Saarte Hääled”, pillilugude ja pajatustega Ruhnust annab soolokontserdi Sänni Noormets, Vilsandilt tuleb Meisterjaan, Gotlandilt Mirjam Tally. Muusikuid tuleb ka Kihnust, Saaremaalt ja Hiiumaalt.

Festivali üheks põnevamaks projektiks on tunnustatud dirigendi ja laulja Veronika Portsmuthi esmaettekandele tulev kava Fääri Lauluraamat. Kõrvuti Veronika Portsmuthi Fääri saartel kirjutatud originaalloominguga kõlavad Fääri Lauluraamatus kaks sealset arhailist rahvaviisi, mis on saanud värksendavat täiendust nii vormis kui kõlas. Muusikalisele lummusele lisab värvi tundeküllane fääri luule.

Samuti ei puudu lavadelt eestlaste suured lemmikud Justament, Marko Matvere koos Politsei- ja Piirivalverkestriga, Lauri Saatpalu kavaga “Isaga Draakonil”, Inboiler, Estonian Voices, Imandra Lake, Jäääär jpt.

Viru Folk - mõnus muusika kaunis keskkonnas!