Loomakaitseorganisatsioon Nähtamatud Loomad kutsub üles inimesi annetama, et päästa Ukraina farmiloomade turvakodu Ugolyok inimesed ja loomad sõjakoldest ning organiseerida neile ressursid evakueerumiseks.

Eile õhtupoolikul võtsid MTÜ Nähtamatud Loomad liikmed ühendust Ukraina farmiloomade turvakodu Ugolyok asutaja Alexandra Levitskaga, et organiseerida annetustalgud loomadele eluks vajaliku sööda, ravimite jms ostmiseks, sest tarneraskuste tõttu on hinnad pea kolmekordistunud.

Täna öösel kella kolme paiku aga olukord eskaleerus, mil algas pommitamine ka turvakodu lähistel ning peamiseks prioriteediks on saanud inimeste ja loomade kiireloomuline evakuatsioon.

MTÜ Nähtamatud Loomad kommunikatsioonijuhi Kaisa Esko sõnul on organisatsioon oma igapäevatöö ümber korraldanud ning kogu rõhk on suunatud Ugolyok’i inimeste ja loomade päästmisele, seda nii kiiresti kui võimalik. 

Annetusi kogutakse MTÜ Nähtamatud Loomad arveldusarvele EE922200221066221071, selgitus ‘Ugolyok’ ning kogu tulu kantakse jooksvalt üle Ugolyoki turvakodule.


Farmiloomade turvakodu Ugolyok asub otse lahingutegevuse keskele sattunud Hersoni linna.. Turvakodu saab otse toetada läbi Patreoni lahenduse. Ukrainas on praegu sõjalise konflikti otseses tulevahetuse piirkonnas juba mitmendat päeva Hersoni loomade varjupaik, kuhu kukkusid raketi killud, küll ilma kedagi vigastamata. Lahingud käivad kuuendat päeva Harkivis, kus loomade varjupaik Poryatunok. Kiievis asuvasse eraloomaaeda kukkus pomm, loomaaed on elektri ja veeta.

Kuna paljud Ukraina loomakaitsele annetajad on sunnitud tegelema iseenda elusoleku ja heaolu kindlustamisega, siis on kahtlemata vajalik iga annetus loomade heaolu eest seisvatele organisatsioonidele Ukrainas.