Kindlasti oled kuulnud Vaikses ookeanis hulpivatest hiiglaslikest plastisaartest, mis kujutavad endast tõsist ohtu mereelule. Saared koosnevad äravisatud pudelitest, kilekottidest, nailonitükikestest ja muust prahist. Hea uudis on see, et me saame midagi ära teha, et seda sodi sinna juurde ei tuleks, kirjutab thedailygreen.com.

Üks võimalus, millele Sa ilmselt varem mõelnud ei ole, hiilib võib-olla Su vannitoas. Selleks on nahka kooriv kreem. Koorimiskreemide eesmärgiks on su kehalt maha kraapida vana ja surnud nahk, et paljastada nooremad, värsked naharakud. Enamik tavapäraseid koorimiskreeme on valmistatud vedeliku baasil ning sisaldavad tillukesi helmeid, mis peaksid koorimistöö ära tegema.

Probleem on aga selles, et paljudes kreemides on need helmed tehetud polüetüleenist - plastikust, mis on lausa toodetud selleks, et see kohe pärast kasutamist „torust alla“ lasta. Sageli jõuab see sodi ka jõgedesse-järvedesse ja lõppeks ka ookeani. Neil pisikestel tükkidel võtab aastaid aega, et ära laguneda ning seni täidavad nad lindude kõhte ja lämmatavad neid sisse kugistavaid vaalu.

Õnneks on saadaval ka täielikult looduslikest komponentidest valmistatud koorivad kreemid, mis sisaldavad näiteks sidrunikoori, kohvipaksu, suhkrut ja soola. Ja ei teragi plastikut!