Pildiretkel tuulise sügiskuu viimasel päeval sai esiltemiseks valmis olev Neeruti linnuatlas juurde uue linnuliigi.

Selleks oli mägise maastiku kohal lendav merikotkas, sellekevadine noormees. Muidu ikka mere või suurte veekogude ning rannamaastikega seotud lind on siis jõudnud ekslema ka Neerutimaa mägedesse. Eelviimane pildiretk teose Neeruti ABC jaoks tasus end kuhjaga ära. Lisaks rikkale pildisaagile sai kirja ka uus linnuliik.

Lühidalt merikotkast:

Merikotkas (Haliaeëtus albicilla) on haugaslaste sugukonda merikotka perekonda kuuluv röövlind.

Eestis elab ta peamiselt Saare- ja Hiiumaal ning Lääne-Eesti rannikul, kuid ka Peipsi rannikul. Eestis pesitseb ligi 300 paari merikotkaid. Merikotka talvist arvukust hinnatakse 600–900 isendile. Linnu arvukus Eestis kasvab.

Merikotkas on Eesti suurim röövlind. Tema üldpikkus on 77–100 cm, tiiva pikkus 57–69 cm ja mass 3–6,5 kg. Emaslind on isasest tunduvalt suurem.

Täiskasvanud isendite sulestik on mitut värvi pruun, pea võib olla ookerjas või valkjas. Hoosuled on tumepruunid, saba koosneb 12 tüürsulest ja on valge. Noorlind, see tähendab alla 4 aasta vanune lind on pruun mustja peaga, sulgede tüvikuosa on valkjas ja alapool valkjas pruunide tähnidega. Merikotka tiivad on pikad ja laiad, aga saba lühike ja kiiljas. Kukla- ja kaela suled on pikenenud ja terava tipuga. Noorlinnu sulestik läheb vanalinnu sulestikuks üle järk-järgult.

Allikas: Wikipedia


Loe loodusemees Marek Vahula lugusid Bioneerist!

Saa Marekiga tuttavaks!