Notre Dame`i katedraali katusel umbes 30 meetri kõrgusel asub kolm mesilastaru. Nendes elavad umbes 180 000 mesilast jäid tulekahjust puutumata. Reedel avastati kirikut üle vaadates, et mesilased on heas seisukorras, sumisevad ja lendavad tarudest sisse-välja.

Notre Dame`i katusemesinik Nicholas Geant sai telefonikõne kiriku kõnemehelt Andre Finolt, kes teatas, et tema mesilastega on kõik korras.

"Tulekahju järel vaatasin droonivideosid ja nendelt paistis, et mesilastarud polnud tulekahju ohvriks langenud, kuid see ei tähendanud veel perede tulest puutumata jätmist. Nüüd ma tean, et nad on endiselt elus ja aktiivsed. " ütles Nicholas.

Notre Dame`i katedraalis on mesilasi peetud alates 2013. aastast. Nende tarud asuvad kuulsa roosakna kohal. Igas tarus elab umbes 60 000 mesilast. Mesilastarude paigutamine katedraali katusele on üks osa Pariisi linnavalitsuse programmist mesilaste populatsiooni taastamiseks. Lisaks Jumalaema kirikule võib leida mesilastarusid ka ooperimaja, mitmete muusemide, sõjakooli ja ka eravalduses olevate hoonete katustelt. Pariisi katustel asub umbes 700 mesilastaru. Nendest saadud mett on analüüsitud ja leitud, et linnast korjatud mesi sisaldab tunduvalt vähem pestitsiide kui põllumajanduslikult aktiivses piirkonnas peetud mesilaste mesi.