Teisipäeval leiti Tallinnast, Pääskülast üksik oravapoeg. Pisikene orav värises juba päris kõvasti ja oravaema ei paistnud kuskilt. Väliseid vigastusi oravapojal ei olnud. Leidja pani oravapoja transpordipuuri koos sooja tekiga ja tõi eesti Metsloomaühingu Tallinna piirkonnajuhi Merilini juurde. Selgus, et tegemist oli plikatirtsuga, kes kaalus 123g. Tirts sai nimeks Pipi.

  • Loomakaitse
  • 18. aprill 2019
  • Foto: Pipi ja Nilsson/Eesti Metsloomaühing

Eile õhtul sai Metsloomaühing teate Mustamäelt, kust leiti järgmine hädaline. Tema oli Pipist veel väiksem, pisikene poiss kes kaalus  vaid veidi üle 90 g. Ega Merilinil suurt valikut enam polnud, poisi nimeks sai härra Nilsson. Nilsson ja Pipi saavad hästi läbi ja magavad kenasti üksteise kaisus.

Nii väikeseid oravapoegi peab Merilin toitma ja pissitama 2-3 tunni tagant, see tähendab nii unetuid öid kui ka seda, et ootamatult oravaemmeks saanud Merilin peab vahel oravapojad ka transpordikastiga kaasa võtma.

Õnneks on mõlemad oravapojad terved ja tragid ning kasvavad jõudsalt!

Kui oravapojad veidi kasvavad, saavad nad esmalt suuremasse puuri, kus nad oma ronimisoskusi arendavad ning edasi juba lähevad nad suurde välipuuri, kust nad ka vabastatakse.

Palun aita meil kanda oravapoegade toidukulusid! Nii väikestele oravapoegadele ostame toidupulbrit ja lutte, suurematele hakkame andma lisaks puu- ja juurvilju, seemnesegu ning vahel maiustamiseks ja hambaterituseks veidi ka pähkleid.

_________________________________________
Eesti Metsloomaühing on vabatahtlikul tegevusel ja vaid annetustel toimiv organisatsioon.

Oravapoegade toidukulude toetuseks helista palun:
nr 9009933 - annetad 5€
nr 9009955 - annetad 25€
(kuula palun kogu jutt ära, sest muidu annetust ei toimu!)
Annetuse võid teha ka pangakontole: EE952200221067573100
Selgitus: Oravapojad või Metsloomade abistamiseks!
Metsloomaühing tänab teid!